Volvo Trucks liderem strażackiego rynku w Polsce – w 2018 roku odnotowano 75 proc. wzrostu

Przez lata strażackie zamówienia były w Polsce zdominowane przez Scanie oraz MAN-y. W 2018 roku doszło jednak do wyraźnej zmiany, a pozycję lidera niespodziewanie przejęło Volvo Trucks.

W ciągu całego roku szwedzki producent dostarczył w Polsce 133 podwozia dla segmentu pożarniczego, o DMC powyżej 16 ton. To wynik o 75 proc. wyższy niż w roku ubiegłym, a jednocześnie też przewyższający wszystkich konkurentów.

Znakomita większość tych pojazdów będzie kierowana przez strażaków-ochotników. Mowa tutaj o aż 103 egzemplarzach. Jest to efekt wielkiej modernizacji floty, odnotowywanej przez jednostki OSP z różnych części kraju.

Przykładem dużego zamówienia mogą być Volva FL 280 4×4 z zabudowami marki Bocar, dostarczone do jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego. To właśnie te pojazdy widzicie na dołączonych do tekstu zdjęciach.

Jak to natomiast możliwe, że Volvo Trucks odnotowało aż tak ogromny wzrost? Wszystko ma być zasługą specjalnej oferty 4Poland. Obejmuje ona pojazdy do polskiego ruchu krajowego i przewiduje między innymi dedykowane usługi finansowe oraz serwisowe. Więcej na ten temat pisałem tutaj.