Volvo FMX wykorzystywane przy wykonywaniu drastycznych kar śmierci – oto realia Arabii Saudyjskiej

Uwaga: jeśli unikasz w życiu negatywnych emocji, jesteś osobą małoletnią, tudzież po prostu masz słabą psychikę, może lepiej tego nie czytaj…

Samochód ciężarowy pokroju Volvo FMX z żurawiem to generalnie bardzo uniwersalny sprzęt, z którego można zrobić użytek na budowie, w transporcie kontenerów, w transporcie komunalnym, a także przy… wykonywaniu kar śmierci. Przykład takiego drastycznego wykorzystania ciężarówki wynalazł w internecie Czytelnik Damian, białego FMX-a dostrzegając na jednym z blogów traktujących właśnie o karze śmierci.

volvo_fmx_kary_smierci_arabia_saudyjskaZdjęcie ciężarówki dołączono do artykułu na temat bezlitosności „systemu karnego” w Arabii Saudyjskiej, gdzie nawet za stosunkowo niewielkie przewinienie w postaci brania udziału w pokojowym proteście można zostać skazanym na ścięcie głowy. Podobna kara grozi oczywiście za szczególnie poważne kradzieże, czy też zabójstwa. Jak natomiast wygląda w tym kraju prewencja, czyli zapobieganie przestępstwom? Sprawa jest dosyć prosta – zamiast organizować pogadanki, czy też działać środowiskowo, policja po prostu wystawia pozbawione głowy ciała na widok publiczny, pokazując w ten sposób reszcie społeczeństwa, że łamanie prawa naprawdę nie popłaca.

I właśnie przy tym wystawianiu ciał na widok publiczny pracuje Volvo FMX, o którym mowa była na wstępie. Biała ciężarówka z HDS-em, pracująca w parze z innym, zapewne podobnym pojazdem, wynosi ciała na sporą wysokość, tak, żeby nie umknęły one nikogo uwadze. W przypadku fotografii, którą widzicie przy tekście, zabudowa Volvo wystawiła na widok ciała pięciu Jemeńczyków, który zostali przyłapani w Arabii Saudyjskiej na kradzieżach oraz morderstwie.

Źródło zdjęcia: deathpenaltynews.blogspot.com