Imigranci w Calais jeszcze bardziej agresywni, bezczelni i przygotowani – jest po prostu coraz gorzej

Po kilku tygodniach ciszy, wraca temat imigrantów z okolic Calais. Ubiegłym tygodniu brytyjskie oraz francuskie media z ogromnym oburzeniem pisały na temat brutalności policjantów, bezlitośnie traktujących osoby włamujące się do ciężarówek. Wszystko pokazuje poniższy film:

Warto jednak wyjaśnić jakie są powody tej brutalności. Jak podaje serwis Promy24.com, zachowanie policjantów było następstwem wyjątkowej bezczelności imigrantów oraz faktu, że w ubiegłym tygodniu w Calais trzeba było naprawdę sporo odstać w korkach, co miało związek z problemami technicznymi Eurotunnelu. Do stojących w zatorach ciężarówek imigranci wsiadali jak do siebie, kierowcy niewiele mogli z tym zrobić, a do tego podobno w ruch poszły łomy umożliwiające wtargnięcie nawet do zabezpieczonych naczep. Według policji, sami imigranci robią się po prostu coraz agresywniejsi, stanowiąc oczywiście rosnące zagrożenie dla otoczenia. Mówiąc więc krótko – choć problem ogromnej ilości imigrantów w Calais obecny jest od dobrego roku, sytuacja zamiast ulegać jakiejkolwiek poprawie, staje się tak naprawdę coraz gorsza.

W tej sytuacji warto przypomnieć, że między Dunkierką a Calais działa nowy parking strzeżony. Więcej na tej temat pisałem TUTAJ.