Używany DAF CF85 zamienił się w ogromny wóz pancerny – ten sprzęt z Ghany może zaskakiwać

Gdy używane ciężarówki trafiają do Afryki, często otrzymują tam zupełnie nowe życie. W przypadku pewnego DAF-a CF85 stwierdzenie to nabrało jednak zupełnie nowego znaczenia. Ciężarówka posłużyła bowiem do zbudowania – delikatnie mówiąc – nietypowego wozu pancernego.

Powyższy film pochodzi z Ghany, z prezentacji najnowszego sprzętu lokalnej marki Kantanka. Przedsiębiorstwo to zajmuje się przede wszystkim produkcją samochodów osobowych, konstrukcyjnie wywodzących się z Chin. Firma przygotowuje też jednak sprzęt wojskowy, oczywiście na potrzebny ghańskiej armii. I właśnie z tego zakresu pochodziły dwie pokazane ostatnio nowości.

Pierwsza z nich to opancerzenie dla żołnierzy, fachowo zwane Egzoszkieletem. Druga, to natomiast kołowy wóz pancerny, o którym już mówi się, że to największy i najbardziej dziwaczny pojazd tego typu na świecie. Sposób wykonania jego wnętrza, wysokość całej konstrukcji oraz ogromny zwis tylny – przyznacie, że wszystko nie wzbudza zaufania.

Co jednak jest w tym wszystkim najciekawsze, to miejsce pracy kierowcy, widoczne na filmie od 7. minuty. Może ono wskazywać ono, że Ghańczycy wzięli tutaj za bazę najzwyklejszego DAF-a CF85. Wyraźnie widać pochodzący z tego modelu zestaw wskaźników, czy też bardzo charakterystyczny drążek zmiany biegów. DAF-owskie są też fotele, czy nawet przełącznik zespolony przy kolumnie kierownicy.