Tuning atrakcyjny nawet po ćwierć wieku – słynne niegdyś FH12 wypłynęło w Grecji

Omawiane ogłoszenie znajdziecie pod tym linkiem.

Henrik Guldager z Danii to jedna z legend ciężarowego tuningu. Jego Volva przez lata zdobywały najwyższe skandynawskie laury, włącznie ze zwycięstwami w słynnych imprezach Nordic Trophy. Trzeba też przyznać, że nigdy nie był to tuning wyjątkowo widowiskowy. Zamiast tego Guldager miał zachwycać jakością i świetnym gustem w doborze dodatków.

W Grecji pojawiło się ostatnio ogłoszenie, które doskonale potwierdza powyższe stwierdzenia. Na sprzedaż wystawiono Volvo FH12 460, które w przeszłości należało do Henrika Guldagera. Dokładnie ten sam samochód w 1996 roku zdobył tytuł najpiękniejszej ciężarówki wspomnianego zlotu Nordic Trophy.  I choć od jego wyprodukowania minęło już ćwierć wieku, licznik nakręcił ponad 1,5 miliona kilometrów, a lakier przez lata wypalało greckie słońce, ciężarówka nadal robi bardzo duże wrażenie.

Nordic Trophy 1996:

Fot. truckingfestival.se

Te ćwierć wieku pracy oczywiście zrobiło swoje, co widać zwłaszcza na na elementach plastikowych lub w górnej partii kabiny. Ogólny projekt tuningu nadal może się jednak bardzo podobać. Malunki dobrze przetrwały próbę czasu, a większość dodatków jest obecna na ciężarówce do dzisiaj. Przetrwał nawet oryginalny wystrój wnętrza, z pikowaną, pomarańczową tapicerką, malutką kierownicą i polakierowanymi plastikami.

Cena samochodu nie została oficjalnie podana, więc nie wiadomo jakiej kwoty oczekuje grecki sprzedający. Wiadomo za to, że silnik przechodził remont 350 tys. kilometrów temu. Pojazd jest też sprzedawany bezpośrednio przez swojego użytkownika, którym była grecka firma transportowa Savvidis Team. To przewoźnik znany z pracy na bardzo atrakcyjnym sprzęcie i regularnie obsługująca dalekie trasy z chłodniami, między innymi do Rosji.

Grecja 2021: