OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Lipiec, 2019

Trzeba płacić abonament RTV za radio umieszczone w leasingowanej ciężarówce – wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok dotyczący opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Sprawa ta bezpośrednio dotyczy branży transportowej, jako że w wyroku mowa jest o abonamencie od leasingowanych pojazdów.

Cała sprawa rozpoczęła się od historii jednego, konkretnego przedsiębiorcy. Został on wezwany do opłacenia abonamentu w wysokości 9,5 tys. złotych, w związku z flotą 49 leasingowanych przez niego pojazdów.

Przedsiębiorca nie poczuwał się zobowiązany do opłacania takiego abonamentu i w końcu sprawa dotarła aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten natomiast wydał teraz prawomocny wyrok, uznając abonament za jak najbardziej należy.

Zdaniem NSA, nie ma to najmniejszego znaczenia, że rzeczywistym właścicielem omawianych pojazdów jest firma leasingowa. Za opłacanie abonamentu ma bowiem odpowiadać ich rzeczywisty użytkownik, a nie wymieniony w dokumentach właściciel.

Nie ma też znaczenia, czy w danych samochodach radioodbiornik jest wykorzystywany. Nawet jeśli nikt nigdy radia nie włącza, abonament też musi zostać opłacony. Chyba, że po prostu to radio zdemontujemy.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: