1,3 miliona przebiegu na lokalnych trasach, niewysilone V8 oraz tuning typowy dla epoki

1,3 miliona kilometrów na krótkich, typowo komunalnych trasach, to przebieg, który może robić wrażenie. Zwłaszcza jeśli zestawimy go ze stanem wizualnym widocznej powyżej ciężarówki.

Tak pięknie zachowanego Mercedesa spotkał w ostatnich dniach Czytelnik Daniel. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu zasiadał sam właściciel i to właśnie on pochwalił się powyższym przebiegiem. Dodał też, że ciężarówka pochodzi z 1987 i zawsze pracowała w lokalnym transporcie.

Według oznaczenia na kabinie, mamy tutaj do czynienia z modelem NG 1928. To natomiast wskazywałoby na jednostkę napędową o legendarnej wprost wytrzymałości. Mowa o zupełnie niewysilonym silniku typu V8, rozwijającym zaledwie 280 KM przy 14,6 litra pojemności.

Co jednak jest tutaj najciekawsze, to wygląd opisywanej ciężarówki. Stanowi on bowiem doskonały przykład tuningu z przełomu lat 80-tych oraz 90-tych. Okres ten był czasem silnego wzorowania się na ciężarówkach amerykańskich.

Normą były wielkie kominy układów wydechowych, jeszcze większe orurowania, polerowane zderzaki oraz wszelkiego rodzaju chromowane dodatki. I właśnie wszystko to możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach.