Transport 280-tonowej turbiny gazowej między Kazachstanem a Uzbekistanem – najcięższy w regionie

Takie tematy chyba wszyscy lubią – między Kazachstanem a Uzbekistanem przetransportowano ostatnio najcięższy ładunek drogowy w historii całego Regionu Kaspijskiego. Była nim 280-tonowa turbina gazowa, która musiała przejechać aż 2200 kilometrów z miejscowości Aktau w Kazachstanie do Taszkentu w Uzbekistanie, pokonując przy tym pustynię Mangystau.

Interesująca jest flota pojazdów, które wykorzystano przy tym transporcie. Na przedzie jechał MAN TGX V8, który stanowił główną siłę napędową dla przyczepy o aż 22 rzędach kół. Oprócz nieco w transporcie pomagały jednak trzy kolejne ciągniki, będące legendarnie wytrzymałymi i mocnymi królami szos lat 90-tych – dwa Mercedesy SK oraz MAN F90. W razie potrzeby pchały one lub ciągnęły ładunek na przykład na wzniesieniach. Galeria zdjęć z transportu poniżej:

kazachstan_uzbekistan_transport_280_ton_gabaryt_2 kazachstan_uzbekistan_transport_280_ton_gabaryt_1 kazachstan_uzbekistan_transport_280_ton_gabaryt_4 kazachstan_uzbekistan_transport_280_ton_gabaryt_3Zdjęcia: ALE