To największa flota ciężarówek w Polsce – Hegelmann Poland ma ponad 2 tys. pojazdów

Jeszcze niedawno firma Hegelmann Transporte kojarzyła się głównie z zestawami na litewskich rejestracjach. Dzisiaj Hegelmann jest już jednak coraz bardziej zadomowiony na polskim rynku. Do tego stopnia, że w dzisiejszym komunikacje prasowym firma nazwała się „liderem branży transportowej w Polsce”.

Właśnie Hegelmann Transporte ma posiadać największą w Polsce flotę własnych pojazdów. Ma ona liczyć już ponad 2000 ciężarówek, wyprzedzając jakąkolwiek konkurencję. Do tego dochodzi aż 3900 zatrudnionych w naszym kraju osób, w tym 3200 kierowców oraz 700 pracowników administracyjnych. Są oni rozdzieleni na centra logistyczne w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku oraz Wrocławiu, a swoje przewozy realizują na terenie całej Europy oraz Azji Środkowej.

Na zarejestrowanie w Polsce tak ogromnej floty wystarczyło niecałe 10 lat. Właśnie tyle liczy bowiem polska spółka, rozpoczynająca swoją działalność od niewielkiego biura w Częstochowie. A teraz Polska ma być jednym z głównych centrów działalności, z racji położenia na samym środku trasy między Wschodem a Zachodem. A i stosunkowo łatwy dostęp do wschodnich kierowców może być u nas nie bez znaczenia.

Poza ponad dwa tysiącami ciężarówek w Polsce, Hegelmann Group ma także drugie tyle zarejestrowane w innych krajach, w tym przede wszystkim na wspomnianej Litwie. Jest to efekt składania olbrzymich zamówień, jak na przykład transakcja na 2,5 tys. ciągników, zawarta przy okazji targów IAA 2018 w Hanowerze. A cała historia firmy rozpoczęła się w 1998 roku, w Niemczech, od działalności założonej przez trzech braci Hegelmann.