OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Marzec, 2019

Tesla kupiła firmę transportową z flotą 100 autotransporterów – kosztowało to równowartość 14 milionów dolarów

Powyżej: Tesla Model 3

Problemy Tesli z realizowaniem zamówień znane są na całym świecie. Zarówno proces produkcji, jak i dostawy pojazdów, nie są w stanie nadążyć za zapotrzebowaniem. Dlatego też firma dokonała właśnie bardzo ciekawej transakcji.

Chcąc poprawić swoją logistyczną wydolność, Tesla zdecydowała się na zakup dużej firmy transportowej. Wybór padł przy tym na przedsiębiorstwo o nazwie Central Valley Auto Transport, dysponujące flotą około 100 autotransporterów różnego typu. Cześć z nich możecie zobaczyć na poniższym, firmowym zdjęciu:

Dotychczas Tesla była po prostu jednym z klientów Central Valley Auto Transport. Teraz jednak, za równowartość niemal 14 milionów dolarów, Tesla po prostu tę firmę przejęła. Tym samym wspomniana powyżej flota zostanie całkowicie skoncentrowana na dostawach nowych samochodów na prąd.

Co ciekawe, Tesla zapłaciła za tę transakcję swoimi akcjami. Właściciele Central Valley Auto Transport otrzymali łącznie 49 697 akcji, które na dzień dzisiejszy warte są 13,84 miliona dolarów. By na coś takiego się zgodzić, sprzedający musieli wykazać się niemałą wiarą w świetlaną przyszłość Tesli.

Ja się natomiast zastanawiam, kiedy Tesla pokaże swój ciężarowy model Semi (poniżej) w wersji pod autotransporter i kiedy pojazdy tego typu zdominują flotę Central Valley Auto Transport.

Więcej o ciężarowych Teslach przeczytacie tutaj.