OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Sierpień, 2018

Z tego Volva złodzieje ukradli nawet drzwi pasażera – w nocy z niedzieli na poniedziałek, w Świebodzinie

Ta historia naprawdę nie mieści się w głowie. Nie dość, że złodzieje ukradli z ciężarówki kompletne drzwi pasażera, to jeszcze dokonali tego wszystkiego na ogrodzonym placu, tuż przy ruchliwej trasie.

Opisywanej sytuacji miał nieszczęście doświadczyć Czytelnik Adam. Jego Volvo FH stało na parkingu w Świebodzinie, w nocy z 29 na 30 lipca. Niestety, gdy Adam wrócił w poniedziałek do ciężarówki, zastał ją w dosłownie rozszabrowanym stanie.

Można odnieść wrażenie, że złodzieje mieli zapotrzebowanie na konkretne elementy. Nie skusili się bowiem na reflektory, stosunkowo łatwe w sprzedaży, a przy tym bardzo kosztowne. W zamian za to zabrali kompletne drzwi pasażera wraz z lusterkiem, górną część atrapy chłodnicy, elementy dolnej atrapy, a także pokrywę schowka. Z wnętrza zniknęła też półka, choć na beżowych dywanikach nie było śladu po obecności złodziei.

Podsumowując to wszystko, złodzieje wygenerowali straty na 65 tys. złotych. Dokładnie tyle kosztowało wstawienie wszystkich brakujących elementów, wraz z robocizną.

Przy okazji pojawia się też refleksja dotycząca konstrukcji kabiny w nowym FH. Przy montażu nowych części, wraz z mechanikiem, Adam uświadomił sobie jak proste było wymontowanie wszystkich skradzionych elementów, na czele z drzwiami. Sama za siebie mówi też sprawa z 2015 roku, gdy belgijskie Volvo FH straciło w jedną noc i prawe drzwi, i kompletny przód. Dla przypomnienia, poniżej zamieszczam zdjęcie z tego zdarzenia (a opis znajdziecie tutaj).

Ten wpis ma 20 komentarzy

 1. Janek napisał(a):

  65 tys za parę elementów za te pieniądze kupi cały samochód

 2. Rafcio napisał(a):

  Obstawiam, że to volvo ma blachy ESK.. Często, można powiedzieć, że co weekend kilka sztuk zostawianych jest na bp przy zjeździe na Buk. A może to nauczka dla śiefa, żeby zaczął ściągać auta i kierowców na bazę …

  • Trakeiro napisał(a):

   To każdym samochodem trzeba wracać? A może to nauczka dla naszych osłów, że za kradzieże są za niskie kary? Takie złodziejstwo jak to z artykułu – kara śmierci. Ciągnięcie przez kierowcę z kotła – obcięcie dłoni. Ciągnięcie przez złodzieja – kara śmierci. Włażenie na naczepę i szabrowanie towaru odbiorcy? Odcięcie dłoni. Proste prawo, nie twoje? Nie ruszaj złodzieju.

  • Do Trakeiro napisał(a):

   Trakeiro zapomniałeś o każe dla szefa- za nie odprowadzenie pełnej skladki podatku od zarobionych faktycznie przez kierowce pieniedzy – dożywotni zakaz prowadzenia jakiej kolwiek działalnosci, zwrot całego podatku i udostepnienie wizerunku i danych szefa do publicznej wiadomosci!

  • To ja napisał(a):

   Jak jeździłeś w tej firmie to wiesz jakie są numery,ale poza tym sam byłeś na miejscu dosłownie jak “Bocian” zobaczył co się stało- tylko dwie godziny po wszystkim-? Może to TY— Baranie to zaangażowałeś? WEWIÓR to do Ciebie

 3. Jeżdżę u Niemca napisał(a):

  To na polmosie w Świebodzinie bramy są otwarte i pilnuje tam taki miecio co wali cały czas w kanał można było się tego spodziewać.

 4. Ktosik napisał(a):

  Może tak się z szefem umówił, zwłaszcza ze parking w lokeren jest zamykany od soboty od g 11 do poniedziałku rano

 5. Stefan napisał(a):

  Wchodzisz na Allegro kupujesz kamerę instalujesz w kabinie i nawet masz na smart phone podglad ! Proste

 6. Piotr napisał(a):

  Kiedyś w Świebodzinie też mi pociągneli nadkola, pokrywę z akumulatorów, a kumplowi cały przód rozebrali.

 7. Jan napisał(a):

  zakaz postoju na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.

 8. Hrumol napisał(a):

  Kurde, nawet 52 metrowy zbawiciel go nie uratował…

 9. Daro napisał(a):

  Pozdro dlA bociana ladne masz to nowe fh tylko mirek cos skapa wersje kupil bez dzwi stopni hihihi

 10. Tgx napisał(a):

  Wazne ze dywaniki czyste

 11. pete379 napisał(a):

  Się nie znacie… Przecież to wersja tropikalna- zdjete drzwi dla wentylacji i pozdejmowane elementy frontu dla ulepszenia chłodzenia silnika…
  Tak jak dawniej na Bliskim Wschodzie Szwedzi latali Scaniami bez atrap w wersji “Sommar Scania”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.