OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 1 Sierpień, 2018

Jak DAF z serii 3300/3600 wypada na tle nowego DAF-a XF? Oto małe, fotograficzne porównanie

Historię całej serii 2800/3300/3600 znajdziecie tutaj.

Klasyczny DAF 3300 ATi Space Cab oraz najnowszy DAF XF Super Space Cab – tę nietypową parę przez tydzień można było spotkać na szkockich drogach. W ten sposób DAF chciał uświadomić, jak ogromny postęp dokonał się w samochodach ciężarowych w ciągu ostatnich trzech dekad.

Do uczestnictwa w takiej podróży w czasie DAF zaprosił brytyjskich dziennikarzy. Można się więc spodziewać, że w wkrótce w internecie pojawi się więcej zdjęć, czy też nagrań z tych przejazdów.

Z oczywistych względów, ja nie miałem okazji uczestniczyć w tym porównaniu. Wiosną udało mi się jednak odbyć krótką przejażdżkę odrestaurowanym DAF-em z 1987 roku, na fotelu pasażera. Mam z tego wydarzenia trochę zdjęć, więc uznałem, że przygotuję małe, fotograficzne porównanie.

Egzemplarz z moich zdjęć to DAF 3600 ATi, a więc ciężarówka mocniejsza od tej szkockiej, ale pozbawiona podwyższonej kabiny. Warto też zwrócić uwagę na komin układu wydechowego, który przeszczepiono tutaj z klasycznego, amerykańskiego Peterbilta. Dzięki temu 11,6-litrowy, 373-konny silnik bez ekoosprzętu brzmiał naprawdę wspaniale, choć był też bardzo głośny.

Do porównania wykorzystałem zdjęcia DAF-a XF 450 Super Space Cab w najnowszym wydaniu “Pure Excellence”, a także nieco starszego XF 460 Space Cab z 2015 roku.

Od zewnątrz:

Miejsce pracy:

Przestrzeń sypialna:

Zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkiem:

Przestrzeń nad szybą w mniejszych kabinach z oferty:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Michal napisał(a):

  Kat nachylenia kierownicy pozostal

 2. Kurier napisał(a):

  Porownanie to zadne, wiadomo XF krok milowy do do przodu z technologią, komfortem, wygodą. Ale chyba nikt nie zaprzeczy ze stare samochody miały to cos. Kazdy jeden byl indiwidualny, mial swoj charakter i styl. A nie tak jak tearaz wszystkie w zmowie cenowej robione na jedno kopyto.

 3. 1228 napisał(a):

  Całkiem przyjemny środek ma ten 3600.

 4. Sosen napisał(a):

  W starym dafie fajny był hamulec naczepowy. Można było się zimą niechudo pobawić:)

 5. ASP napisał(a):

  Jak dla mnie to najpiękniesz cieżarówka 4 ever. Patrząc na nią czuje się moc i basssss wydechu.

 6. Rafał napisał(a):

  w latach ’90 zjeździłem z moim tatą pół europy takim DAFem tylko 3300ATi z ’86 roku a w 1997 pojechałem z nim do miasta Iszym w dalekiej Rosji 3800 kilometrów w jedną stronę… to były fajne czasy miałem 10 lat:)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.