Tak mija dzień pracy u kierowców ciężarówek – trafna, 50-sekundowa animacja

Co wy tam robicie przez cały dzień w tych ciężarówkach, siedzicie w fotelu i jedziecie bez przerwy prosto? Podobne pytanie, w różnych jego odmianach, słyszała zapewne większość zawodowych kierowców. Gdyby ktoś natomiast chciał udzielić odpowiedzi w 50 sekund, najłatwiej będzie mu to zrobić przy użyciu poniższego filmu, opublikowanego ostatnio na TikToku.

@ndurwall_

 

♬ Jump-剪辑版 – Official Sound Studio

Bezpośredni link do filmu: tutaj

Geneza tego filmu jest bardzo ciekawa. Jak się bowiem okazuje, jeden z amerykańskich kierowców ciężarówek, prowadzący na co dzień czerwone Volvo VNL, zaczął tworzyć krótkie animacje o stresujących sytuacjach w pracy. Twórczość ta publikowana jest po pseudonimem „theangrytruck”, a każde z nagrań przedstawia inny problem, jak na przykład wyhamowywanie ciężarówki przez auta osobowe, wieczorne przepełnienie parkingów, czy ignorowanie rozmiarów ciężarówek wykonujących manerwy na skrzyżowaniach.

Omawiane animacje są naprawdę trafne, lekkie w odbiorze, a przy tym na tyle uniwersalne, że świetnie odnoszą się także do transportu w Europie. Gdy więc obejrzał je inny kierowca, tym razem Portugalczyk, postanowił połączyć dziesięć z nich w całość, tworząc właśnie 50-sekundowy film. Na koniec zamieścił zaś słowne podsumowanie, że to „Um dia normal na estrada”, czyli w tłumaczeniu z portugalskiego „Normalny dzień na drodze”.