OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Grudzień, 2018

Symboliczna zmiana w transporcie międzynarodowym z użyciem 25-metrowych ciężarówek

Transport z wykorzystaniem 25-metrowych ciężarówek ma za sobą kolejny “kamień milowy”. Po raz pierwszy w Europie Zachodniej, dwa kraje zawarły porozumienie w sprawie oznakowania dłuższych zestawów. Mowa tutaj o Belgii oraz Holandii, między którymi będzie teraz można jeździć bez zmieniania tablic na nadwoziu.

Belgowie oraz Holendrzy podpisali stosowną umowę i zdecydowali się na uniwersalną tablicę w języku angielskim. Zawiera ona napis “Extra Long”, prezentując go na tle ciągnika siodłowego z dwiema naczepami. Wszystko ma być umieszczane na tyle ciężarówek i od 1 stycznia 2019 roku będzie akceptowane w obu wymienionych krajach.

Przy okazji rodzi się pytanie, kiedy do porozumienia dołączą Niemcy. Dopóki bowiem się to nie wydarzy, na przykład 25-metrowy zestaw jadący z Holandii do Niemiec musi zatrzymać się na granicy i otrzymać inne oznaczenia. Zamiast dotychczasowej holenderskiej informacji “Let Op! Extra Lang” lub nowej belgijsko-holenderskiej “Extra Long”, trzeba umieścić na nim niemiecką tablicę “Lang LKW”.

Więcej na temat międzynarodowego transportu 25-metrowymi ciężarówkami przeczytacie w następującym tekście: Przekraczanie granic 25-metrowymi ciężarówkami – praktyczne informacje na temat pięciu krajów

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: