Spektakularne przejęcie w branży „gabarytów” – Universal Transport chłonął czeską firmę Nosreti

Na rynku transportu ponadnormatywnego doszło do bardzo ciekawego przejęcia. Niemiecki gigant Universal Transport wchłonął czeską firmę Nosreti, uznawaną za jednej z największych europejskich specjalistów od przewozu ponadgabarytów.

Mówiąc bardziej dokładnie, Nosreti zostało przejęte przez Universal Transport Praga, czyli czeski oddział niemieckiego przewoźnika, funkcjonujący już od 1995 roku. Firmę przejęto naturalnie z jej sprzętem, obejmującym mnóstwo specjalistycznych konstrukcji. Poza trzydziestoma ciągnikami siodłowym i balastowymi, jest tam też 46 różnego pojazdów ciągnionych. Są to naczepy rozciągane, niskopodwoziowe, modularne wózki, a przyczepy naczepy w formie mostu, nierzadko mogące przewozić ładunki o masie powyżej 100 ton.

O sprzęcie Nosreti najlepiej świadczą zlecenia, które firma miała okazję wykonywać. Przykładem może być tutaj przewóz zbiorników chemicznych z 2016 roku, z wykorzystaniem dwóch zestawów. Wraz z ładunkami ważyły one 421 oraz 283 ton, liczyły odpowiednio 65 oraz 53 metry długości i pokonały dystans około 90 kilometrów. Trasa rozpoczęła się w Bratysławie, a następnie ciężarówki udały się na wschód, w okolice słowackiej miejscowości Trnovec nad Váhom, potrzebując na dojazd trzy doby.

Pamiątką po tym transporcie jest poniższy film oraz zdjęcie: