Kurtynowe naczepy z plandekami typu Power Curtain, wzmocnionymi włóknem aramidowym

Plandeka typu Power Curtain to alternatywa dla naczepowych desek, promowana przez firmę Schmitz Cargobull. Powyższej możecie zobaczyć najnowszy film niemieckiego producenta, prezentujący właśnie to rozwiązanie. Poniżej natomiast przyjrzymy się konkretnym naczepom z plandekami Power Curtain, przekazane ostatnio jednemu z holenderskich przewoźników.

Firma transportowa o nazwie Vorex zamówiła aż dziesięć naczep kurtynowych Schmitz Cargobull, wyposażonych w plandeki Power Curtain. Wyposażono je w zintegrowane poprzeczki, umieszczone w dwóch rzędach i mogące zastąpić klasyczne deski. Ponadto, charakterystyczna, biała kratka na plandece to wzmocnienie ze słynnych włókiem aramidowych.

Czym są włókna aramitowe? W dużym skrócie, jest to materiał, z którego wykonuje się kamizelki kuloodporne, czy wstawki do mundurów dla strażaków, pilotów i kierowców wyścigowych. To chyba najlepszy dowód na to, że mówimy o materiale wyjątkowo wytrzymałym. Wyjaśnia to też dlaczego wszystkie nowe naczepy Vortexu otrzymały certyfikat 12642 XL, a przy tym nie potrzebują klasycznych desek. Aramidowe wstawki w plandece są bowiem wystarczająco mocne, by deski te zastąpić.

Co natomiast oznacza to w praktyce? Kierowcy nie będą musieli ściągać desek, ułatwiając sobie pracę na rozładunku i poświęcając na niego mniej czasu. Poza tym, wzmocnione plandeki powinny być dodatkowym zabezpieczeniem przed nielegalnymi imigrantami. W przypadku firmy Vortex jest to szczególnie istotne, jako że regularnie wysyła ona swoje pojazdy do Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia: