Scania serii R ze sztucznym księżycem w kabinie – wywrotka inspirowana wilkami

W tej ciężarówce pojęcie „trasy przy świetle księżyca” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Księżyc świeci bowiem wewnątrz kabiny, tuż nad kierowcą, będąc zamontowanym w miejscu oryginalnie zajmowanym przez szyberdach.

Na tak nietypową formę tuningu zdecydowała się brytyjska firma C. Doyle & Sons, w ramach przygotowań swojej nowej Scanii R540 Highline. Ta czteroosiowa wywrotka o typowo wyspiarskiej konfiguracji została zmodyfikowana pod hasłem „She-Wolf”, co można przetłumaczyć jako motyw wilczycy. Stąd też nawiązanie do popularnego mitu, według którego wilki wyją do księżyca znajdującego się fazie pełni (naukowcy określają to mitem, gdyż nigdy nie stwierdzili realnego związku między wyciem wilków a fazami księżyca).

Kabina otrzymała ten sztuczny księżyc w słynnym, holenderskim warsztacie tuningowym Special Interior, odpowiedzialnym za tuning wnętrza. Również tam wykonano liczne malunki z wilczycami, czy dodatkowe schowki pokryte pismem runicznym, kojarzonym z obrzędami magicznymi. Wszystko to oczywiście w połączeniu z pikowaną tapicerką, wysokiej jakości skórą, hydrografiką na wszelkiej maści przełącznikach, a także oświetlenia o zmiennej kolorystyce, obejmującym również omawiany księżyc.

Kilka słów należy się też ogólnej konfiguracji pojazdu. Połączenie wysokiej kabiny sypialnej typu Highline oraz bardzo niskiej zabudowy tylnozsypowej jest bowiem rozwiązaniem, którego nie uświadczymy w większości krajów europejskich. Niemniej na Wyspach Brytyjskich takie ciężarówki przestają już dziwić, zdobywając coraz większą popularność.

Zdjęcia: Special Interior Truck Upholstery