Scania serii 3 z mikrofalówką, lodówką, płaskim tunelem i zupełnie innym łóżkiem

W nawiązaniu do tekstu: Dokładne spojrzenie na wnętrze Scanii serii 3 – jaka rewolucja dokonała się w kabinach przez 30 lat?

Więcej zdjęć omawianego pojazdu: Facebook warsztatu Truckityourself

Scania serii 3 Streamline to model wzbudzający powszechny entuzjazm. Wiele osób jest zapewne gotowych stwierdzić, że jeździłoby taką „trójką” na co dzień. Faktem jednak jest, że to już ciężarówka 30-letnia, a konstrukcja jej kabiny sięga jeszcze o dekadę wcześniej. Gdyby więc w grę weszły jakieś dłuższe trasy, wiele osób zapewne zatęskniłoby za nowocześniejszym sprzętem.

Choć okazuje się, że i tutaj może istnieć pewne rozwiązanie. Udowodnił to ostatnio belgijski kierowca-właściciel Wim De Vriendt, wykorzystujący na co dzień właśnie Scanię 143M 420. Odstawił on swój ciągnik do niderlandzkiego warsztatu tuningowego Truckityourself i zlecił taką przebudowę wnętrza, by było ono bardziej przestronne, praktyczniejsze i po prostu bardziej komfortowe.

W efekcie powstała Scania z początku lat 90-tych, która ma na pokładzie szufladową lodówkę, kuchenkę mikrofalową, współczesny sprzęt audio oraz klimatyzację postojową. Wspomniana kuchenka znajduje się w dodatkowych schowkach, umieszczonych na tylnej ścianie sypialni. Lodówkę umieszczono natomiast pod łóżkiem, ustawiając je znacznie wyżej niż w serii.

Zupełnie nowy materac łóżka ma wyraźne wcięcie po prawej stronie. Dzięki temu fotel pasażera może odjechać znacznie bardziej do tyłu, zwalniając miejsce do przyjęcia (prawie) wyprostowanej pozycji, a jednocześnie zachowując pneumatyczną amortyzację. Poruszanie się po kabinie ułatwi też zmieniona obudowa tunelu silnika. Wyeliminowano z niej jakiekolwiek elementy przeszkadzające w poruszaniu się, a przy okazji wprowadzono też praktyczne uchwyty na kubki. 

Omawiany samochód jeździ w regularnym transporcie, ciągając przy tym naczepę-wywrotkę. Jego pracę możecie śledzić na Instagramie, w profilu dostępnym pod tym linkiem. A przy okazji zamieszczam jedno zdjęcie z tego Instagrama, pokazujące jak kabina wyglądała tuż przed modyfikacją:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wim De Vriendt (@wdv.trans)