Scania serii 3 z firmy Vögel Transporte – mieszanka klasyki z nowoczesnością

Czy Scania serii 3 bez pakietu Streamline to ciężarówka, której przystoi jeszcze tuning w nowoczesnym tego słowa znaczeniu? Czy może to już pełnoprawny klasyk, którego można oporządzić co najwyżej klasycznymi dodatkami?

Austriacka firma Vögel Transporte, znana z charakterystycznych, niebiesko-czerwonych zestawów, może nam na to pytanie odpowiedzieć. Przewoźnik pochwalił się teraz swoją nową „zabawką” i jest to właśnie Scania 143 450 w klasycznej wersji z odsłoniętymi stopniami. Samochód ten został poddany szerokim modyfikacjom, a ich charakter można określić jako mieszankę klasyki z nowoczesnością.

Dla przykładu, tylny zderzak ma formę obudowy z fantazyjnymi przetłoczeniami. Ciekawie potraktowano też przedni zderzak, będąc powiększonym, wysokim wariantem. Zwykle widuje się go w wersji polerowanej, natomiast Vögel Transporte postawiło na malowanie z imitacjami kolejnych przetłoczeń. Ciekawy lakier mamy zresztą na całym ciągniku, wyróżniając go spośród innych pojazdów z tej firmy.

Z drugiej strony, na dachu nie zabrakło bagażnika z drabinką, charakterystycznego dla dalekobieżnych ciężarówek sprzed 40 lat. Za kabiną znajdują się też kominy układu wydechowego, mające całkowicie gładką konstrukcję. A do tego dochodzą nietypowe koła, z białymi kołpakami oraz aluminiowymi, „wąskimi” felgami. Te ostatnie raczej nie kojarzą się z tuningiem, a trzeba przyznać, że wyglądają tutaj naprawdę dobrze.

Poniżej możecie zobaczyć trzy zdjęcia omawianego pojazdu, opublikowane na facebookowej stronie Vögel Transporte. W tle stoją zaś inne pojazdy od tego samego przewoźnika, mające już typowe dla niego malowanie.