Pożar zestawu przestrzennego w Częstochowie – uszkodził się m.in. przydrożny dom

Ulica Powstańców Warszawy to obecnie jeden z najważniejszych traktów w całej Częstochowie. Znajduje się ona w ciągu drogi wojewódzkiej 908, która nieoficjalnie łączy krajową „jedynkę” z najnowszym odcinkiem autostrady A1. Dopóki więc częstochowska obwodnica nie zostanie ukończona, na Powstańców Warszawy będzie można spotkać wyjątkowo intensywny ruch.

I właśnie tam we wtorkowy poranek, doszło do bardzo poważnego pożaru ciężarówki. W płomieniach stanął DAF CF z przyczepą, tworzący zestaw przestrzenny z ładunkiem pianki poliuretanowej. Przy takim ładunku płomień rozprzestrzeniał się w rekordowym tempie. Efektem było zaś całkowite spalanie pojazdu, dym widoczny z kilku kilometrów oraz kierowca, który w pośpiechu musiał ewakuować się z kabiny.

Na szczęście kierujący nie potrzebował pomocy medycznej. Strażakom udało się też nie dopuścić do rozszczelnienia zbiorników z około 600 litrami oleju napędowego. Ucierpiał za to jeden z domów, stojący tuż obok ciężarówki. Wysoka temperatura uszkodziła rynny, ramy okienne, elewację z ociepleniem oraz szyby. Przypaliło się też ogrodzenie, pobliskie drzewa, a nawet słup telegraficzny i klosz latarni ulicznej.

Ruch na trasie nr 908 musiał oczywiście zostać zablokowany. Specjalistyczne służby zajęły się uprzątnięciem jezdni, korzystając między innymi z ulicznej zamiatarki. Część strat możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, które publikuję dzięki uprzejmości lokalnego serwisu Czestochowa998.pl: