Scania S620 Highline jako baza pod kampera – mocne podwozie oraz proste wnętrze

Lato 2020 stoi w Polsce pod znakiem kempingów. W obliczu pandemii Polacy masowo ruszyli po namioty, przyczepy kempingowe lub kampery, często interesując się nimi po raz pierwszy w życiu. A jeśli ktoś nadal nie jest zainteresowany, to zapewne może przekonać go ta Scania serii S.

Bazą jest tutaj Scania S620 z silnikiem typu V8, bliźniakami na wszystkich tylnych kołach, a także z pełnowymiarową kabiną sypialną. To nadwozie z płaską podłogą oraz z najwyższym dachem typu Highline. Z tyłu mamy zaś zabudowę od firmy Motor Trailer do Brasil, będącej jednym z największych brazylijskich producentów kamperów. Zwykle zabudowuje Iveco Daily oraz Mercedesy Sprintery, ale tym razem przygotowało także 25-tonową ciężarówkę.

Kampery na bazie dużych ciężarówek to zjawisko znane także w Europie. Brazylijczycy zastosowali jednak nieco inne podejście do tego tematu. Przede wszystkim, zachowano oryginalny kształt kabiny, wraz z oddzieleniem od zabudowy. Przód z tyłem łączy jedynie niewielki rękaw oraz otwór w tylnej ścianie szoferki (zdjęcie powyżej). Z tego też powodu zmodyfikowano dolne łóżko, rozcinając je na dwa wąskie fragmenty.

Wnętrze wydaje się też stosunkowo proste. Podczas gdy z największych europejskich kamperów wprost wylewa się luksus (przykład zobaczycie tutaj), w brazylijskiej Scanii wystrój można określić umiarkowanym. Ogólny układ wnętrza jest też bardzo prosty, bez jakichkolwiek wysuwanych poszerzeń, czy przestronnego salonu. Zamiast tego zastosowano pełnowymiarową sypialnie, trzy dodatkowe łóżka pojedyncze, w pełni wyposażoną kuchnię, kabinę prysznicową oraz sporą toaletę.

Oto film z prezentacją pojazdu: