Scania R450 Highline oklejona w hołdzie dla Polaków walczących w II Wojnie Światowej

Ciężarówki z poznańskiej firmy Fresh Cargo potrafią wyróżnić się na drodze. Rozpoznamy je przede wszystkim po oklejonych kabinach, prezentujących głównie motywy filmowe.

Dotychczas w flocie można było zobaczyć między innymi ciągniki inspirowane serialem „Punisher”, kultowym filmem „Rocky” (powyzej), czy też diabłem tasmańskim z kreskówek „Loony Toones”. Teraz jednak firma zdecydowała się na motyw niezwiązany z kinem, zamiast tego chcąc uczcić istotny fragment polskiej historii.

Motywem przewodnim najnowszego pojazdu jest walka Polaków w II Wojnie Światowej. Stąd też charakterystyczny motyw „kotwicy” Polski Walczącej i grafiki przedstawiające Powstańców Warszawskich w boju. Wszystko zostało przygotowane na tle polskich barw narodowych, połączonych z krwią o dziurami po kulach.

Opisywane grafiki pojawiły się na nowej Scanii serii R450 Highline, mającej wykonywać transport międzynarodowy z naczepą chłodniczą. Za projekt odpowiadała firma Małachowski Projekt – Car Wrap Design, natomiast jego wykonaniem zajęło się ItsWrap.pl – oklejanie samochodów oraz XD Studio Łukasz Witczak.

Oklejanie pojazdu w serwisie Scania Poznań:

Efekt końcowy: