Rozmowy o ciężarówkach przyszłości i zaplecze dla kierowców – Boekestijn pod Poznaniem

Otwarcie nowego biura firmy transportowej zwykle nie zapowiada się jak szczególnie porywające wydarzenie. Polska spółka firmy Boekestijn Transport zrobiła to jednak w sposób, który może robić wrażenie nawet na skalę międzynarodową.

W dniu inauguracji nowego obiektu, ulokowanego w Żernikach pod Poznaniem, firma zorganizowała konferencję o nazwie The Future of Trucking Summit. Było to wydarzenie poświęcone przyszłości branży transportowej, podzielone na cztery panele dyskusje. Wśród nich znalazł się rozwój samochodów ciężarowych, sytuacja na rynku pracy kierowców, pespektywy dla szerokich łańcuchów dostaw oraz możliwości ochrony środowiska w branży przewozowej.

Co ważne, nie skończyło się tylko na szumnej nazwie. Firma sprowadziła bowiem długą listę ekspertów, reprezentujących branżowych gigantów, w tym nawet przedsiębiorstwa konkurencyjne. O ciężarówkach dyskutowali między innymi dyrektorzy zarządzający polskiego importera marki DAF oraz holenderskiego przedstawicielstwa marki Mercedes-Benz Trucks. W dyskusje o kierowcach oraz łańcuchach dostaw włączyli się między innymi przedstawiciele firm Boekestijn Transport, Raben Transport oraz DFDS, podczas gdy w temacie ekologii na pytania odpowiadali reprezentanci koncernów BP oraz Mitsubishi Power. Jeśli natomiast chodzi o moderatorów tych rozmów, to tutaj można wymienić na przykład reprezentanta Ambasady Holandii w Polsce, czyli przedstawiciela organizacji IRU, największego stowarzyszenia przewoźników na świecie.

Po zakończeniu wydarzenia, w nowej siedzibie rozpoczęła się codzienna praca. Będzie tam można spotkać nie tylko 150 pracowników administracyjnych, ale też sporą grupę spośród 1500 firmowych kierowców. Dla tych ostatnich przygotowano zaplecze socjalne do wykorzystania w czasie wolnym od prowadzenia, z między innymi siłownią, halą do gry w piłkę nożną oraz kortem do squasha. Wszystko to zamknięto w obiekcie, który możecie zobaczyć poniżej: