OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Marzec, 2019

Renault Gamy T z kabiną Maxispace w kolejnym ciekawym wydaniu – tę wersję zażyczył sobie kierowca

Obszerną prezentację kabiny Maxispace znajdziecie tutaj.

High Sleeper Maxispace to jedna z najciekawszych, a jednocześnie najrzadziej zamawianych kabin na rynku. Wersja ta od 2014 roku dostępna jest w ofercie Renault Trucks Gamy T i wyróżnia się takimi dodatkami, jak pełnowymiarowy stolik, obracany fotel pasażera, dodatkowe schowki, czy nawet fabryczny zestaw naczyń oraz sztućców.

O ile mi wiadomo, w Polsce dostarczono dotychczas trzy egzemplarze wersji Maxispace. Każdy z nich został wyróżniony także szczególnym wyglądem zewnętrznym, a artykuły na ich temat znajdziecie tutaj oraz tutaj.

Co jednak ciekawe, te trzy egzemplarze to naprawdę dobry wynik. Okazuje się bowiem, że w Holandii, powszechnie znanej z zamiłowania do ciekawych ciężarówek, jeszcze niedawno mówiło się o tylko jednym Maxispace. Drugi odebrano zaś dopiero teraz i odbyło się to na bardzo wyraźne życzenie kierowcy.

Opisywane Renault Trucks T440 High Sleeper Maxispace trafiło do holenderskiej firmy Drowa, zajmującej się produkcją materiałów izolacyjnych. Przedsiębiorstwo to wyróżnia się bardzo ciekawymi zestawami o długości 25,25 metra, składającymi się z trzyosiowych podwozi oraz aż dwóch centralnoosiowych przyczep. Ich łączna pojemność to 170 m3, a konstrukcję przyczep opisywałem już kiedyś w tym artykule.

W chwili obecnej Drowa posiada pięć ciężarówek i są to pojazdy czterech różnych marek. Dlaczego? Jak tłumaczy firma, za wybór marki oraz modelu odpowiada kierowca, który będzie później tym pojazdem jeździł. Firma musi jedynie ten wybór zaakceptować i ewentualnie dostosować konfigurację do swoich potrzeb.

Tak też było w przypadku Renault T440 z kabiną Maxispace. Kierowca Adzer de Jong (poniżej) zażyczył sobie właśnie ten pojazd, będąc pod ogromnym wrażeniem jego wewnętrznego wyposażenia. Maxispace miało wpaść mu w oko już przy pierwszych medialnych publikacjach, wydając się idealnym rozwiązaniem na kilkudniowe trasy.