Renault Gamy T Evo w wersjach „na bogato” – trzy ciekawe wydania dla polskich firm

Dostawy zmodernizowanego Renault Gamy T Evolution na dobre wystartowały. Ciekawsze egzemplarze zaczęły docierać także do polskich przewoźników, na co doskonałym przykładem mogą być samochody przekazane w Kutnie, u tamtejszego dealera Renault Trucks, firmy Polsad Jacek Korczak.

Przyznam, że aż mile się tym zaskoczyłem, bo wystarczył miesiąc, by Polsad wydał całą grupę ciekawych egzemplarzy. Zaczęło się od białego ciągnika dla firmy Logos Trans z Płocka, specjalizującej się w transporcie kontenerów morskich. Samochód ten otrzymał najmocniejszy, 520-konny silnik, aluminiowe felgi Alcoa, dodatkowe oświetlenie, a nawet klasyczną tablicę świetlną, prezentującą logo firmy. Łącznie Logos Trans zamówiło cztery takie pojazdy i wszystkie mają być identycznie skompletowane.

Krótko później z placu firmy Polsad wyjechało Renault T480 Evolution dla firmy Usługi Transportowe Jan Bugajczyk spod Łęczycy. Tutaj sytuacja jest o tyle ciekawa, że to samochód wyglądający niczym z oficjalnych, reklamowych zdjęć. Najwyższa kabina typu High Sleeper otrzymała bowiem premierowy lakier, zwany rubinowym Poza tym znowu mamy tutaj aluminiowe koła, a w środku zainstalowano fotele z nowym wzorem półskórzanej tapicerki.

Trzeci pojazd to natomiast Renault T440 Evolution, będące przy okazji pierwszą Gamą T Evo, którą zarejestrowano w Polsce jako podwozie z zabudową. Samochód ma sobie nadwozie przestrzenne marki Wielton, ciągnie za tym dwuosiową przyczepę i trafił do firmy Madro z Radomska. Tutaj znowu wyróżniła się też konfiguracja, i to nie tylko wizualnie, ale też w kwestii napędu. Pomimo tylko 440-konnej mocy, silnik jest bowiem większym, 13-litrowym wariantem. Felgi znowu są z aluminium, na dachu zamontowano potężną belkę LED, w środku czeka klimatyzacja postojowa oraz telewizor, a oklejenie kabiny wykonano na wzór limitowanej edycji Renault Trucks Racing.

A czym nowa Renault Gamy T różni się od dotychczasowego, poza zmienionymi reflektorami? Odpowiedź tutaj: Pierwsze spotkanie z Renault Trucks Gamy T Evo – prezentacja wraz z krótkim filmem

Zdjęcia: Polsad, Renault Trucks Polska