Niemieckie naczepy Langendorf z nowej, polskiej fabryki – inwestycja przy Wieltonie

Langendorf to niemiecka marka naczep, znana z produkcji wyspecjalizowanych, a i kosztownych pojazdów. Jej historia sięga jeszcze końca XIX wieku, natomiast w 2017 roku Langendorf trafił w polskie ręce, będąc przejętym przez Grupę Wielton. Stąd też inwestycja, którą zrealizowano ostatnio w Wieluniu.

Już w październiku 2020 roku Langendorf zaczął wytwarzać w Polsce pierwsze naczepy niskopodwoziowe, czy inloadery, czyli naczepy o podłodze umieszczonej między kołami, dzięki niezależnemu zawieszeniu. Teraz natomiast firma odebrała nowy zakład, ulokowany tuż przy fabryce Wieltonu. Ma on powierzchnię 10 000 m2 i pozwoli na znaczne rozwinięcie produkcji.

Z nowego zakładu wyjadą między innymi naczepy niskopodwoziowe z serii Smart-Line, w wersjach o ładowności do 47 ton. Na szeroką skalę odbędzie się też produkcja komponentów do innych rodzajów naczep, które następnie zawiezie się do Niemiec, do miejscowości Waltrop gdzie znajduje się główna fabryka Langendorfu.

A przy okazji zapowiada się bliską współpracę z Wieltonem. Mowa tutaj o wykorzystaniu jego nowoczesnej lakierni, czy o dostępnie do wyjątkowo zaawansowanego stanowiska badania pojazdów. To urządzenie symulujące faktyczne warunki pracy naczepy, dzięki ustawieniu na 600-tonowej „masie sejsmicznej”, o pneumatycznym zawieszeniu.