Firanka otwierana do dołu, z hydraulicznym siłownikiem – nowy Fliegl dla rolnictwa

Logo marki Fliegl Agrartechnik zwykle trafia na przyczepy dla ciągników rolniczych, przeznaczone do pracy w warunkach polowych. W tym przypadku zrobiono jednak wyjątek i Fliegl Agrartechnik zaprezentował naczepę dla ciągników siodłowych. Jest to pojazd stworzony z myślą o transporcie słomy i specjalnie pod tym kątem zaprojektowany.

Niemiecki producent odwołuje się do faktu, że ciągniki siodłowe coraz częściej stanowią nieodłączony element floty w większych gospodarstwach rolnych. Jednocześnie sam przewóz słomy bywa problematyczny pod względem zabezpieczenia ładunków oraz wpisania się w dopuszczalne wymiary. Dlatego też powstała naczepa o nazwie Fliegl Agrartechnik SZS 300 BL Ultra, pozwalająca wykonywać tego typu zadania bez obaw o spotkanie z policją.

Głównym wyróżnikiem tego pojazdu są ściany boczne. Z jednej strony znajduje się klasyczna firana, naciągana od boku i kryjąca za sobą pełną klatkę zabezpieczającą. Za to z drugiej strony firana naciągana jest od dołu, przy użyciu hydraulicznego siłownika, a zamiast  klatki zastosowano miękkie pasy zabezpieczające, zintegrowane od razu z plandeką.

Prezentowany pojazd przeznaczono do przewozu bel kwadratowych lub okrągłych. Z uwagi na umiarkowaną masę tego typu ładunków, zastosowano tylko dwie osie, na ogumieniu w standardowym rozmiarze 385/65 R22.5. Taki układ ma korzystnie wpływać na zużycie paliwa.