Wielton wchodzi na rynek BDF – trzy różne nadwozia, ramy oraz przyczepy

Na zdjęciu: DAF XG w zestawie z Swap Curtain Volume Master

W następstwie międzynarodowych przejęć oraz kilku lat wzmożonych inwestycji, polski Wielton zaczął naprawdę blisko konkurować z dominującymi dotychczas w branży markami niemieckimi. Teraz Wielton zabiera się zaś za prawdziwie niemiecką specjalność, jaką są systemy nadwozi wymiennych, popularne znane pod skrótem BDF. Ma to być bezpośrednią odpowiedzią na zapytania klientów, coraz częściej wykorzystujących to rozwiązanie także na polskich drogach.

Wieluńska firma ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży całej nowej gamy produktów. Pierwszym jej elementem są furgonowe nadwozia wymienne Swap Dry Master, typowe dla branży kurierskiej. Dalej pojawia się kurtynowe nadwozie wymienne Swap Curtain Master, przeznaczone po prostu do uniwersalnego transportu. Trzecia opcja to natomiast Swap Curtain Volume Master, czyli kurtynowe nadwozie wymienne o obniżonej ramie, oferujące 3 metry wysokości wewnętrznej, istotnej na przykład w branży automotive. Wszystkie omawiane wersje przygotowano w rozmiarze C782, mieszczącym do 19 europalet.

Poza samymi nadwoziami, do oferty trafiły także przygotowania do montażu BDF-ów, a więc ramy na podwozia ciężarówek oraz przyczep. Są to produkty o nazwie Swap Frame Volume Master, Swap Frame Courier Master oraz Swap Frame Multi Master, różniące się wysokością odstawiania kontenerów, ale korzystając z tych samych, ocynkowanych ogniowo elementów. Bazowe przyczepy również można otrzymać u Wieltonu, zarówno w wersji centralnoosiowej, jak i w klasycznym wydaniu z obrotnicą.