Auto osobowe uderzyło w Stara 200 – poważne uszkodzenia wiekowej wywrotki

Źródło zdjęć: KMP Tarnów

W miejscowości Wola Radłowska pod Tarnowem doszło dzisiaj do poważnego wypadku z udziałem Stara 200. Wiekowa ciężarówka została uderzona przez samochód osobowy, a w efekcie wypadła z drogi i przewróciła się na bok.

Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, Star 200 leżał na ogrodzeniu jednej z posesji, a po przeciwnej stronie drogi stało BMW serii 5 z rozbitym lewym przednim narożnikiem nadwozia. Według ustaleń policji, to właśnie ten samochód osobowy miał spowodować całe zdarzenie, wypadając ze swojego pasa na łuku wąskiej drogi. Auto zderzyło się wówczas ze Starem, a także zmusiło go do gwałtownego zjechania na prawo, a w efekcie ciężarówka trafiła w ogrodzenie oraz przewróciła się na bok.

Siły towarzyszące zdarzeniu był tak duże, że od około 40-letniej wywrotki oderwały się obie osie. Nieodchylana kabina została też częściowo zmiażdżona, nie tylko w dolnej partii, ale też przy dachu, który opadł się o słup ogrodzenia. Można to więc określić naprawdę ogromnym szczęściem, że nie odnotowano tu żadnych ofiar śmiertelnych.

Policja poinformowała o obrażeniach u jednego uczestnika zdarzenia, który wymagał transportu do szpitala w celu odbycia specjalistycznych badań. Niestety nie poinformowano kim dokładnie była ta osoba, ale wiele wskazuje właśnie na kierowcę Stara. W przypadku BMW uszkodzenia były bowiem znacznie mniejsze (zdjęcia pod tekstem), a jego 21-letni kierowca już na miejscu zdarzenia otrzymał mandat wraz z 10 punktami karnymi.

Łuk, na którym doszło do zdarzenia:

Link do dodatkowych zdjęć: