Renault Gamy T Evo dla hawajskich surferów – z grillem, deską i klapkami do zestawu

Thomann Nutzfahrzeuge to szwajcarski dealer marki Renault Trucks, który w bardzo ciekawy sposób podchodzi do pojazdów demonstracyjnych. Firma już od lat promuje się ciężarówkami tuningowanymi, osiągając w tym zakresie naprawdę wysoki poziom profesjonalizmu. Szczególnie często sięga też po motywy amerykańskie, tworząc na przykład ciągnik siodłowe z Gamy T, które nawiązują do hot rodów (tutaj) lub muscle carów (tutaj). A oto najnowszy projekt Szwajcarów, którym jest ciężarówka inspirowana surferami oraz kulturą hawajską.

Po raz pierwszy Thomann Nutzfahrzeuge wzięło na warsztat nową generację ciężarówki marki Renault Trucks, czyli Gamę T Evolution. Samochód ten naprawdę mocno zmienił się względem stanu fabrycznego i aż trudno uwierzyć, że to demo wykonane u autoryzowanego dealera. Mamy tutaj bowiem tak zaawansowane przeróbki, jak w pełni gładka obudowa tylnej ściany kabiny, całkowicie obudowany podest tylny z wysuwanym grillem, czy poważnie przerobione oświetlenie, łącznie z tylnymi lampami z fantazyjnej serii Hella Shapeline.

Na nadwoziu samochodu dominują wspomniane już motywy hawajskie, na czele z maskami plemiennymi oraz naszyjnikami z kwiatów. Jeśli natomiast zajrzymy do środka, znajdziemy tam niebieską skórę, mnóstwo imitacji drewna, wyłożoną drewnem podłogę, najprawdziwszą deskę surfingową pod górnym łóżkiem, a nawet dedykowane dla tego pojazdu… klapki. Jeśli więc kiedyś ten samochód znalazłby się na wybrzeżu, jego kierowca byłby gotowy do surfowania.

Szwajcarzy nazwali ten samochód „Big Wave”, co po angielsku oznacza „Dużą Falę”. Choć na osłonie przeciwsłonecznej pojawił się inny, znacznie bardziej wymowny napis. Jest to hasło #PassionStattStandard, które w założeniu ma określać podejście tego dealera do sprzedawanych ciężarówek. W tłumaczeniu na język polski brzmi to bowiem #PasjaZamiastStandardu.