Tak przerobionego Renault Gamy T jeszcze nie było – szwajcarski „hot rod” robiący popcorn i hot dogi

W nawiązaniu do tekstu: 

Renault Trucks T520 “General Lee”, czyli ciągnik z grillem, dla którego wzorem był słynny muscle car

Gdy ciężarówki marki Renault były zasilane silnikami Macka, ich użytkownicy często umieszczali na kabinach amerykańskie nawiązania. Od tamtego okresu minęło już jednak kilkanaście lat, a dzisiejsze „Renówki” raczej nie mają już nic wspólnego z Ameryką. Mimo to Thomann Nutzfahrzeuge trwa przy typowo amerykańskich motywach.

W ubiegłym roku ten szwajcarski dealer marki Renault Trucks zasłynął z pojazdu o nazwie „General Lee”. Był ciągnik siodłowy T520 High, wzorowany na Dodge’u Chargerze z kultowego serialu „Diukowie Hazardu”. Amerykańskim nawiązaniem było to też wyposażenie ciężarówki w wysuwanego grilla, umieszczonego między lewymi kołami.

Na ten rok Thomann Nutzfahrzeuge przygotowało kolejny „amerykański” pojazd, również bazujący na Renault Trucks T520 High. Tym razem główną inspiracją były jednak hot rody oraz amerykańska motoryzacja z pierwszej połowy XX wieku. Stąd też takie motywy, jak butelkowo-złoty lakier, orzeł-kierowca na nadwoziu, drewniane burty, czy czerwone felgi z chromowanymi, pełnymi kołpakami.

Nie zabrakło także elementu gastronomicznego, rozwiniętego jeszcze bardziej niż w ubiegłorocznym „Generale Lee”. Na siodle pojawiła się cała zabudowa z lożami do jedzenia, wzorowanymi na amerykańskich restauracjach. Są też lodówki pełne napojów, rozbudowany sprzęt audio, czy maszyny do przygotowywania hot dogów oraz popcornu.

Z takim wyposażeniem pojazd ma być ozdobą wielu zlotów i branżowych imprez. Będzie tam proponował firmę Thomann Nutzfahrzeuge oraz ciężarówki marki Renault Trucks.