OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Czerwiec, 2018

Renault Trucks T520 “General Lee”, czyli ciągnik z grillem, dla którego wzorem był słynny muscle car

Powyżej: mała prezentacja Generała Lee z serialu

Wielu z Was na pewno słyszało o amerykańskim serialu “The Dukes of Hazzard”. Jeśli nie widzieliście samego serialu, możecie kojarzyć chociaż pomarańczowego Dodga Chargera, którym jeździli główni bohaterowie. Samochód ten, znany jako “General Lee”, miał przednią osłonę z radiowozu, flagę Konfederacji na dachu i występował w niezliczonych kaskaderskich popisach. Symbolizował przy tym bunt przeciwko systemowi, hołdując tradycjom typowym dla południowego wschodu USA. Nazwa “Generał Lee” była zresztą nieprzypadkowa, nawiązując przy tym do nazwiska słynnego generała południowych wojsk z Wojny Secesyjnej. Z czasem “General Lee” stał się też po prostu samochodem kultowym, zwłaszcza wśród miłośników amerykańskiej motoryzacji.

Ten artykuł nie ma być jednak o klasycznym Chargerze, lecz ciągniku siodłowy marki Renault Trucks. Jest to zasługa szwajcarskiego dealera Thomann Nutzfahrzeuge, który postanowił przygotować demonstracyjny ciągnik właśnie w stylu słynnego “Generała Lee”. Samochód ten ma promować firmę na branżowych imprezach, a przy tym zapewni też całkiem niezłe zaplacze gastronomiczne. Co natomiast najważniejsze, wygląda przy tym naprawdę świetnie.

Opisywane Renault T520 High otrzymało pomarańczowy lakier, przednią osłonę w amerykańskim stylu, sportowo wyglądające felgi i charakterystyczny numer “01” na bokach. Wszystko to elementy mające nawiązywać do serialowego Chargera. Wyeksponowanej flagi Konfederacji co prawda zabrakło, lecz we współczesnej Europie raczej to nie dziwi. O czym za to pomyślano, to profesjonalny sprzęt do grillowania. Został on ukryty z lewej strony nadwozia, w miejscu, gdzie normalnie spodziewalibyśmy się zbiornika paliwa.

Oto zdjęcia opublikowane przez Thomann Nutzfahrzeuge:

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. carrera369 napisał(a):

  Całkiem nieźle wygląda.

 2. Pk napisał(a):

  Mogę się mylić ale czy nie chodzi o prawą stronę?

 3. BULEK Z VOSA napisał(a):

  Świetny, zrobił bym furorę na weekendzie

 4. Obsrwator napisał(a):

  Ciągnik prezentuje się okazale. No i ten grill. Sądzę, że właściciele zachodnich firm transportowych mających siedziby w Rumunii i zatrudniający rumuńskich kierowców już stoją w kolejce.

 5. KALI napisał(a):

  Nagle w kolejce lub na weekendzie u wroga masz pełno kolegów i przyjaciół, a każdy przynosi i stawia Ci piwo …
  Jedyny słuszny Tadziu w tym kraju pewnie już tnie, gnie profile i przycina na wymiar międzyosiówkę w swoim Renault, zamiast rusztu odymiony komin Premium dCi, hmmm, aż ślinka cieknie na samą myśl o tej sadzy.

 6. Martinez napisał(a):

  Tylko Tadeusz domaluje flagę Konfederacji dla pełnego efektu.
  Jemu to akurat poprawność polityczna do szczęścia nie jest potrzebna 🙂

 7. Fanza fu czau napisał(a):

  Ciekawe czy są trąby z tą charakterystyczną melodyjką jak na końcu filmiku

 8. Piotr napisał(a):

  Nie romumien tylko dlaczego zabrakło flagi na dachu

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.