Renault Trucks T520 “General Lee”, czyli ciągnik z grillem, dla którego wzorem był słynny muscle car

Powyżej: mała prezentacja Generała Lee z serialu

Wielu z Was na pewno słyszało o amerykańskim serialu “The Dukes of Hazzard”. Jeśli nie widzieliście samego serialu, możecie kojarzyć chociaż pomarańczowego Dodga Chargera, którym jeździli główni bohaterowie. Samochód ten, znany jako “General Lee”, miał przednią osłonę z radiowozu, flagę Konfederacji na dachu i występował w niezliczonych kaskaderskich popisach. Symbolizował przy tym bunt przeciwko systemowi, hołdując tradycjom typowym dla południowego wschodu USA. Nazwa “Generał Lee” była zresztą nieprzypadkowa, nawiązując przy tym do nazwiska słynnego generała południowych wojsk z Wojny Secesyjnej. Z czasem “General Lee” stał się też po prostu samochodem kultowym, zwłaszcza wśród miłośników amerykańskiej motoryzacji.

Ten artykuł nie ma być jednak o klasycznym Chargerze, lecz ciągniku siodłowy marki Renault Trucks. Jest to zasługa szwajcarskiego dealera Thomann Nutzfahrzeuge, który postanowił przygotować demonstracyjny ciągnik właśnie w stylu słynnego “Generała Lee”. Samochód ten ma promować firmę na branżowych imprezach, a przy tym zapewni też całkiem niezłe zaplacze gastronomiczne. Co natomiast najważniejsze, wygląda przy tym naprawdę świetnie.

Opisywane Renault T520 High otrzymało pomarańczowy lakier, przednią osłonę w amerykańskim stylu, sportowo wyglądające felgi i charakterystyczny numer “01” na bokach. Wszystko to elementy mające nawiązywać do serialowego Chargera. Wyeksponowanej flagi Konfederacji co prawda zabrakło, lecz we współczesnej Europie raczej to nie dziwi. O czym za to pomyślano, to profesjonalny sprzęt do grillowania. Został on ukryty z lewej strony nadwozia, w miejscu, gdzie normalnie spodziewalibyśmy się zbiornika paliwa.

Oto zdjęcia opublikowane przez Thomann Nutzfahrzeuge: