OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Czerwiec, 2018

Niemcy przygotowują zakazy ruchu diesli starszych niż Euro 6, ale nie ma to dotyczyć ruchu docelowego

Od końca maja media rozpisują się o hamburskim zakazie ruchu dla ledwie kilkuletnich samochodów z silnikami diesla. Podobne zakazy mają też wkrótce wprowadzić inne niemieckie miasta. Trzeba jednak wyjaśnić, że mowa tutaj o zakazach, które nie do końca dotyczą branży transportowej. Trudno się też spodziewać, że Polskę nagle zaleje cała masa kilkuletnich aut dostawczych, wyprzedawanych przez Niemców za pół ceny.

W ramach nowej strefy ekologicznej, przez centrum Hamburga będzie można przejeżdżać wyłącznie dieslami zgodnymi z normami emisji spalin Euro 6. Ma to dotyczyć zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Co jednak ważne, w parze z zakazem idzie wyjątkowo długa lista wyjątków, obejmujących zwłaszcza branżę transportową. Ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów komunalnych, samochodów wykonujących dostawy, taksówek, czy autobusów.

Co więcej, zakaz nie będzie nawet dotyczył klientów dojeżdżających do sklepów, a także osób zamieszkałych w strefie objętej zakazem. W praktyce więc, zakaz obejmie głównie te osoby, które jedynie przejeżdżają przez strefę ekologiczną.

Źródło informacji: NDR

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. ReksioPilot napisał(a):

  Widzę w tym nawet sporo logiki – jakby nie patrzeć życia nie chcą utrudniać, a tranzyt (mówię o małych) musi uciekać bokiem

 2. Znajomy napisał(a):

  Niemiecka głupota, niech się wezmą za porządek z chołotą z Afryki, widocznie oni nie są tak straszni jak samochody z silnikami diesla, paranoja

 3. rabit500 napisał(a):

  Rozumiem że ekologia i ochroną środowiska jest ważna ale niektórym to się już za przeproszeniem w dupach poprzewracało. Za niedługo do miast będzie można tylko z buta wejść bo diesel nie starsza benzyna be rower nie bo brak scierzek itp. A pozatym znając realia każdego większego miasta kto pcha się przez centrum gdy nie musi, każdy omija zazwyczaj zakorkowane centrum. Ja osobiscie wszystkich z tak genialnymi pomyslani na rewolucje w przemieszczaniu się posadzilbym za kółkiem nawet na zwykłym busie doworzacymbułki. To może po np. miesiącu pracy zaczęliby dostrzegać co tak naprawdę jestbolaczkom transportu.

 4. Piotr napisał(a):

  A jak się ten zakaz będzie miał do Audi i VW-e z trefnym oprogramowaniem?

 5. Filip napisał(a):

  Panowie… tu chodzi tylko i wyłącznie o napędzanie konsumpcji.
  Trzeba kupować nowe ciężarówki, nowe samochody.. Proste;)

 6. Radal napisał(a):

  Co jak co oni badają o powietrze a y nas kopcą ile się da., nawet na zakopanym powietrze jest geściejsze od powietrza w piecu. Tragedia polskie powietrze oraz niemieckie tlen. Najważniejsze że 1.9 TDI na pompo wtryskach. A reszta w dupie spalanie 4 w mieście i 2 w trasie. A jeśli dołoży gaz to czarna ściana za nim. Ale ważne że mało pali.

 7. Maciek napisał(a):

  Dokładnie Filip dobrze pisze nigdy nie chodzi o bezpieczeństwo czy ekologie tylko o pieniądze

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.