rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Wrzesień, 2017

Raczej nie będzie opóźnienia z tachografami w USA – kongres nie zgodził się na 2 lata oczekiwania

tachograf_ciezarowka_usa

Na wstępie przypomnę, że pod koniec 2017 roku amerykańskie ciężarówki będą musiały zostać wyposażone w tachografy. Co więcej, urządzenia te będą lokalizowały pojazdy przy pomocy GPS-u, zapisując zarówno czas jazdy, jak i przemieszczanie się na trasie. Mówiąc więc krótko, amerykańską branżę transportową czekają gigantyczne zmiany.

Część polityków jest przeciwna powyższym zmianom, podobnie jak i wielu kierowców oraz przewoźników. Dlatego też powstała propozycja ustawy, która miała opóźnić wprowadzenie tachografów o 2 lata, do końca 2019 roku.  I właśnie nad tą propozycją ustawy głosowano w miniony czwartek, bardzo późnym wieczorem.

Amerykańska Izba Reprezentantów, czyli nasz odpowiednik sejmu, odrzuciła omawiany projekt. Nie zgodzono się więc na to, żeby odroczyć wprowadzenie tachografów o 2 lata. To natomiast oznacza, że cała sprawa robi się coraz bardziej przesądzona.

Więcej na ten temat przeczytacie m.in. tutajtutaj oraz tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. liggy napisał(a):

  Tyle, że w US niektórzy politycy jeszcze myślą i nawet jeśli to wejdzie w terminie, nie jest przesądzone, że długo utrzyma się w takiej formie. Przykładem sytuacja, gdzie obok obowiązkowej przerwy 30 min do 8 godzin jazdy, wszedł przepis o restarcie po 168 godzin tygodniowo, który się nie sprawdził i zawieszono jego wykonywanie.

 2. Lel napisał(a):

  Takie tachografy w USA to z dwa miliony miejsc pracy więcej w ciężarówkach.

 3. Tomasz napisał(a):

  to sie w stanach rozplegna magnesy 😉 i firmy oferujace urzadzenia oszukujace tachografy

  • Lel napisał(a):

   Stany to nie robaczana polska. Federalni i ubezpieczenie tak cie dojedzie w razie wu, jakbyś tam coś takiego robił, że po tym nie masz czego szukać na tej planecie.

   • Tomasz napisał(a):

    LEL- akurat amerykanscy drivery oporow w wypisywaniu niezgodnych z prawda kart drogowych nie maja . nawet widzialem filmik jak wypisac by nie podpasc przy kontroli wiec i przy tych tachografach beda kombinowac .

 4. liggy napisał(a):

  Co tu się dzieje z komentarzami? Mój poprzedni, a konkretny na temat nie został przepuszczony? Ciekawe… Jeśli to pomyłka, proszę o wykasowanie tego, a wstawienie właściwego.

 5. ghfd napisał(a):

  noo i takie tachoografy to ja rozumiem. wykreśla ci wykres pokazuje informacje liczbowe i pewnie jeszze wyróżni gdy zaczyna się łamanie prawa. super sprawa. jadąc dokładnie widzisz co jest na czym stoisz. u nas to trudno zrozumieć ten bełkot na wyświetlaczu a wykres drukowany (w formie tekstowej) to po prostu tragedia. jednak co ameryka to ameryka – robią rozwiązania dla ludzi a nie dla pieniedzy. dodam że można by to jeszcze zawrzeć z nawigacją – przełącznikiem przełączasz sobie w tryb nawigacji komputera pokładowego – z funkcjami dodatkowymi jak ogladanie filmów czy muzyki obrazków kalkulatorami przelicznikami ebookiem itp. , oraz tryb tachografowy. jeszcze dodałbym też tam tryb kamery – np. w połączeniu z kamerą cofaniu na konniu – naczepie (jeśli jest podpięta)

 6. yogi napisał(a):

  Amerykanie pewnie sobie tam piszą bzdury ale to nie są jakieś totalne przekręty chyba, że pl lub BG driver. Tacho jest trudniejsze do przerobienie i pewnie się znajdzie się kilku cwanych ale raczej oni nie są skłonni tak jak u nas do dorabiania jakiś wyłączników. Prędzej się dostosują i tyle. Sądze, że będa tylko liczyć pracę a nie będzie jazdy a czy on bedzie jadł a raczej bedzie to swoj zje i ujedzie. To Polska tylko taka debilna i kretynska za pare groszy montuje wyłączniki świadomie !! to trzeba mieć zryty beret za pare zł tak ryzykować

 7. Michał napisał(a):

  nie kumam, jakieś parę miesięcy temu ogladałem kanał jednego kierowcy, fajny gostek pokazywał różne rzeczy, miał takie tacho, pokazywał kontrole drogowa właśnie tacho na której wyszło że się pomylił i musiał odstać sobie przerwę,
  inny pokazywał jak sobie z domu samym koniem jedzie do pracy, jakoś tak zupełnie inaczej to wyglądało niz u nas, odczepia naczepę i jedzie do macka czy innej jadłodajni, na legalu, bo już skończył prace

Odpowiedz