Grupa Raben opublikowała podsumowanie 2022 roku. Wymienia się przy tym naprawdę ogromne liczby, dotyczące nie tylko zatrudnienia, finansów oraz magazynów, ale też i samochodów ciężarowych.
Wraz z zakończeniem 2022 roku, Grupa Raben działała już w 15 krajach, a jej zatrudnienie przekroczyło 15 tys. osób. To efekt zwłaszcza realizowanych od kilku lat przejęć, w tym najnowszej transakcji sprzed około roku, w ramach której wykupiono austriacką firmę logistyczną Bexity, wraz z jej 16 lokalizacjami. Poza tym Grupa Raben stale rozbudowuje centra logistyczne, na co przykładem może być ogromna, chłodnicza inwestycja z Grodziska Mazowieckiego. W wyniku ukończonej w ubiegłym roku rozbudowy udało się tam osiągnąć imponujące 18,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.
Wszystko to razem prowadziło do przychodu, który dla całej Grupy Raben wyniósł w ubiegłym roku ponad 2 miliardy euro. Co natomiast złożyło się na te pieniądze? Tutaj można wymienić kilka kolejnych statystyk. Raben na przykład podaje, że 26 procent pracy z ubiegłego roku dotyczyło towarów żywnościowych. 20 procent zapewnił sektor motoryzacyjny, 16 procent sektor chemiczny, a dalej pojawił się sektor handlowy (11 procent) oraz tak zwane łatwozbywalne towary niespożywcze (8 procent). Za to jeśli chodzi o wykonywane usługi, to w aż 65 procentach klienci potrzebowali po prostu transportu drogowego. 11-procentowy wynik objął logistykę kontraktową, a transport intermodalny uplasował się z 9 procentami.
Na koniec pojawia się zaś pytanie, które dla wielu osób może być najciekawsze. Otóż ile potrzeba do tego wszystkiego samochodów ciężarowych? Własna flota firmy, obsługiwana przez spółkę Raben Transport, w chwili obecnej liczy już 1360 pojazdów. Jeśli natomiast chodzi o ciężarówki dostarczane przez podwykonawców, to w Polsce firma ma do dyspozycji 4,5 tys. pojazdów, natomiast w całej Europie jest ich aż 13,5 tysiąca.