Przewoźnik zamówił dla swoich kierowców 100 nowych Mercedesów Klasy A – to już kolejna taka akcja

W nawiązaniu do tekstu:

Auta osobowe jako dodatek do wypłaty dla kierowców ciężarówek – nietypowa zachęta niemieckiej firmy

Pod koniec ubiegłego roku informowałem o niemieckiej firmie transportowej, która postanowiła zapewnić swoim kierowcom auta osobowe. W formie dodatku do wynagrodzenia otrzymali oni Ople Astry, które będą mogli użytkować po prostu do prywatnych celów.

Jak się okazuje, pomysł z samochodami szybko znalazł naśladowców. Na coś podobnego zdecydowała się bowiem belgijska firma SCTR z miejscowości Tinlot, organizując dla swoich kierowców Mercedesy Klasy A najnowszej generacji. Auta te zamówiono w aż stu egzemplarzach, gdyż właśnie tylu kierowców zatrudnionych jest w firmie.

Sądząc po kołpakach, Mercedesy zostały zamówione w niezbyt bogatej wersji wyposażeniowej. Nie zmienia to jednak faktu, że Klasa A jest samochodem stosunkowo kosztownym, z cennikami rozpoczynającymi się od niemal 100 tys. złotych. Ponadto wszystkie auta otrzymały firmowe barwy, by służyć przy okazji za jeżdżącą reklamę.

Jak donoszą belgijskie media, SCTR zdecydowało się na taki dodatek jako pierwszy przewoźnik w kraju. Wszystko ma być oczywiście związane z niedoborem kierowców ciężarówek na rynku pracy. Samochody mają więc przyciągać nowych kierowców, a też przekonać tych dotychczasowych do pozostania w firmie.

SCTR otwarcie podaje, że już dzisiaj chętnie zwiększyłoby zatrudnienie o 30 osób. Dlatego też poinformowano, że na otrzymanie Mercedesa, przeznaczonego do prywatnego użytku, mogą liczyć także nowi kierowcy. Wcześniej muszą oni jednak przepracować cztery miesiące bez większych problemów.

Źródło zdjęcia: SCTR na Facebooku