Ciężki holownik na bazie Scanii S580T jest już gotowy – silnik przed kabiną i zabudowa firmy OMArS

Niektóre ciężarówki są na tyle wyjątkowe, że jeden artykuł to za mało. Dlatego też wracamy teraz do tematu Scanii S580T, która ma pełnić rolę ciężkiego holownika pomocy drogowej w norweskiej firmie Vang Auto-Service.

W tym artykule prezentowałem Wam pierwsze zdjęcia tego pojazdu, wykonane jeszcze przed wysłaniem go do firmy zabudowującej. Wyjaśniałem wówczas, że czerwona Scania została przebudowana przez holenderski warsztat Vlastuin, przygotowujący „Torpedy” na bazie ciężarówek z nowej serii S.

By pełnić rolę ciężkiego holownika, S580T otrzymało napęd typu 8×4, z dwiema pierwszymi osiami skrętnymi. Norwegowie zdecydowali się też na nietypowy wariant kabiny, mianowicie CS20N z płaską podłogą oraz niskim podwyższeniem dachu. Pod kabiną pojawił się zaś 580-konny silnik, oczywiście w układzie V8.

Ostatnie miesiące opisywana ciężarówka spędziła u włoskiej firmy OMArS. To właśnie tam zabudowywano ją jako holownik, by kilka dni temu przedstawić efekt końcowy. Jest nim S580T z zabudową o oznaczeniu OMArS 120T, będącą topowym modelem z gamie włoskiego producenta.

Pełną prezentację tej zabudowy, wraz ze zdjęciami przedstawiającymi układ hydrauliczny po zdjęciu obudowy, możecie pobrać ze strony producenta, tutaj. Poniżej zamieszczam zaś galerię fotografii, na których występuje samo S580T. Zdjęcia te OMArS opublikował na swoim Facebooku.