OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Grudzień, 2018

Przewoźnicy zwrócą kierowcom koszt prawa jazdy, a w zamian za to odliczą podatek – nowy pomysł z Włoch

Włoski rząd chce zwracać swoim obywatelom koszty wyrobienia zawodowego prawa jazdy. W ten sposób chce się zagwarantować, że w branży transportowej nie zabraknie rąk do pracy. Jest to więc kolejna odpowiedź na europejski niedobór kierowców ciężarówek.

Projekt ma objąć wszystkie chętne osoby w wieku do 35 lat, wyrabiające uprawnienia na samochody ciężarowe. Zwrotem ma zostać objęta połowa kosztów, a za wypłacenie go będzie odpowiedzialny pracodawca młodego kierowcy.

Przewoźnik ma mieć sześć miesięcy na przekazanie kierowcy należnej kwoty. W zamian za to otrzyma on jednak zwrot podatku, wynoszący maksymalnie 3 tys. euro rocznie.

Tym samym zwrot kosztów zostanie de facto pokryty z państwowego budżetu, lecz wszystko odbędzie się za pośrednictwem prywatnych firm. Przy okazji będzie można mieć pewność, że posiadacz nowych uprawnień przynajmniej przez sześć miesięcy będzie wykonywał swój drogowy zawód.

Propozycja nowych przepisów została już zatwierdzona przez włoską komisję budżetową. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że nowe przepisy wejdą w życie.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: