OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Grudzień, 2018

Pierwsza ładowarka dla samochodów na stacji Orlen – obiekt w Siewierzu to początek dużego projektu

Na zdjęciu: eActros opisywany tutaj

PKN Orlen rozpoczął nowy etap w swojej historii. Na pierwszej orlenowskiej stacji paliw, ulokowanej w Siewierzu przy drodze krajowej nr 1, pojawiła się szybka ładowarka dla samochodów elektrycznych.

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku, urządzeń tego typu ma być już dwadzieścia. Zanim natomiast przyszły rok się skończy, Orlen chce wdrożyć do użytku pełne pięćdziesiąt egzemplarzy.

Wszystkie ładowarki pojawią się na stacjach benzynowych i umożliwią jednoczesne ładowanie trzech pojazdów. W urządzeniach znajdziemy wtyczki dwóch rodzajów,  CHAdeMO oraz CCS, a moc ładowania będzie mogła wynosić od 50 do 150 kW.

W początkowym etapie Orlen udostępni swoje ładowarki całkowicie darmowo. Ma to przekonać Polaków do zainteresowania się elektryczną motoryzacją. W późniejszym okresie można się oczywiście spodziewać opłat.

Jeśli natomiast chodzi o lokalizacje, to poza Siewierzem mówi się m.in. o MOP-ach przy autostradach A2 oraz A4. W planie jest też ładowarka we Wrocławiu, w Krakowie oraz w kilku miastach Górnego Śląska.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: