OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Sierpień, 2019

Protest kierowców ciężarówek przeciwko autopilotom – obawiają się utraty pracy, chcą ustawy z zakazem

Źródło zdjęcia z protestu: krcgtv.com

Prace nad autopilotami wzbudzają coraz większe obawy wśród kierowców ciężarówek. Szczególne powody do strachu mogą mieć Amerykanie, gdzie testy zautomatyzowanych ciężarówek prowadzi się już w kilku stanach. Stąd też demonstracja, którą zorganizowano w stolicy stanu Missouri.

Jest to pierwsza tego typu demonstracja przeciwko autopilotom o jakiej słyszałem. Można więc powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z symbolicznym wydarzeniem. Autopiloty ewidentnie przestają być traktowane jako ciekawostka lub wizja odległej przyszłości, stając się po prostu faktycznym zagrożeniem dla rynku pracy.

Czego konkretnie domagali się kierowcy z Missouri? Zebrali się oni pod siedzibą stanowego parlamentu, by wywalczyć ustawę zakazującą ruchu samochodów ciężarowych z autopilotami. Chcieliby wprowadzić taki zakaz w całym stanie, chroniąc w ten sposób przynajmniej lokalne miejsca pracy.

Co ważne, protest kierowców spotkał się z zainteresowaniem polityków. Część z nich zapowiedziała poparcie dla postulatów, faktycznie chcąc wprowadzić tego typu prawo. Zapowiada się przy tym, że stosowny projekt ustawy zostanie przygotowany jeszcze jesienią bieżącego roku.

Warto też podkreślić, że zakaz z Missouri może być zupełnym przeciwieństwem działań z innych stanów. Tam bowiem akceptuje się kolejne ustawy, które zezwalają na jazdę z autopilotami. Przykładem może być chociażby Arizona, o której wspominałem w następującym tekście: Zastąpienie kierowców autopilotami to 30 proc. oszczędności na transporcie – UPS jest już przekonany

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: