Prezentacje ciężarówek i rozmowy o transporcie z uczniami dziewięciu szkół

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz Daimler Truck Polska rozpoczęły kolejną serię spotkań w uczniami. Pokazowa ciężarówka odwiedza przy tym klasy o profilu kierowca-mechanik, a wszystko po to, by rozbudzić wśród młodych osób zainteresowanie branżą transportową.

To już druga edycja akcji „Actros Team – ruszamy do szkół”, w ubiegłym roku goszczącej w sześciu polskich szkołach, a w tegorocznym kalendarzu mającej aż dziewięć placówek. Wiosną odwiedzono już przyszłych kierowców Łukowa, Siedlec oraz Ostrołęki, w minionym miesiącu odbyły się spotkania w Mińsku Mazowieckim, Olsztynie, Toruniu i Białymstoku, a plany na październik obejmują Międzyrzecz Podlaski oraz Warszawę.

W ramach spotkań uczniom prezentuje się bogato wyposażonego, demonstracyjnego Mercedesa Actrosa L, pochodzącego z charakterystycznej, czerwonej serii ShowTruck. Towarzyszą im też właściciele lokalnych firm transportowych, reprezentujący ZMPD, a także kierowcy ciężarówek z grupy Actros Team, stale współpracujący z Mercedesem. To znani z mediów społecznościowych „Kate TruckDriverka”, „ArtDrive” oraz „Adrian Trucker Paker”.