Poprawione Volvo FH u klientów pod koniec lata 2022 – niewielkie zmiany w napędzie

W nawiązaniu do tekstu:

Volvo FH z nowym tempomatem i aerodynamiką – Szwedzi też wzięli się za żeglowanie

Pod koniec września prezentowałem Wam nieco zmodernizowane Volvo FH. Zapowiadałem przy tym poprawioną aerodynamikę i bardziej zaawansowany tempomat, mówiąc o wdrożeniu tego do sprzedaży od 2022 roku. Dzisiaj natomiast w sprawie pojawiła się dokładniejsza zapowiedź, wraz z orientacyjnymi datami. 

Zbieranie zamówień już się rozpoczęło, ale dostawy będą realizowane z większym opóźnieniem. W przypadku ciężarówek 11-litrowych, a więc w praktyce modelu FM, rozpoczęcie seryjnej produkcji planowane jest na wiosnę 2022 roku. Za to na poprawione ciężarówki 13-litrowe, czyli głównie model FH, trzeba będzie czekać aż do końca lata.

Volvo Trucks potwierdziło też ostateczną listę zmian. Poza poprawioną aerodynamiką i tempomatem żeglującym po płaskim terenie (link do wyjaśnienia u góry), będzie to też „ulepszenie procesu spalania” w obu silnikach oraz wprowadzenie nowej, szybszej strategii zmiany biegów w zautomatyzowanej skrzyni typu I-Shift. Wszystko to ma przekładać się na lepsze wyniki zużycia paliwa.