Pomorska Miss Scania 2002 oraz 2003 na filmie, czyli czasy, gdy seria 3 nie była jeszcze klasykiem

Dzień po dniu kontynuujemy ciąg dłuższych i wyjątkowo interesujących filmów z YouTube, które potrafią skutecznie przyciągnąć do monitora. W weekend zaprezentowałem taki filmowy wpis pod tytułem Polscy kierowcy z firmy Centrum w czasie tras do Kazachstanu, czyli Azja, MAN F2000, błoto i wielbłądy, wczoraj było Polscy kierowcy ciężarówek w trasie do Maroka i na Syberię – jazda zarówno po plaży, jak i po lodzie, natomiast dzisiaj chciałbym pokazać nagranie podesłane mi przez Damiana (dzięki!), na którym można zobaczyć kawałek najnowszej historii polskiego transportu drogowego.

Był rok 2003, do Unii Europejskiej mieliśmy wejść dopiero za rok, Szwedzi cały czas produkowali ciężarówki serii 4, a na polskiej granicy cały czas stało się w kolejkach, kiedy w Trójmieście zorganizowano drugą imprezę z serii Pomorska Miss Scania. Można było zobaczyć na niej samochody, które w wielu firmach do dzisiaj pewnie wspominane są w wielkim rozrzewnieniem, czyli na przykład egzemplarze serii 3 z firmy Choma, pomalowaną aerografem Scanię 143 z firmy Talaśka Transport, którą możecie pamiętać z jednego z pierwszych numerów magazynu TRAILER Magazine, a także wyjątkowo zadbany, ciemnoniebieski egzemplarz serii 3 Torpedo, który zlot ten ostatecznie wygrał. Co więcej, ogromną atrakcją imprezy była też fabrycznie nowa Scania, mianowicie model T114L 380, będący efektownym ciągnikiem siodłowym z silnikiem przed kabiną. Dobra, no to zapraszam do oglądania i wspominania!

Film umieścił na YouTube użytkownik anjelojetta, który dysponuje naprawdę fascynującą kolekcją produkcji na temat samochodów ciężarowych z lat 90-tych i z początku XXI wieku. Więcej na temat jego kanału z filmami pisałem TUTAJ.


Aktualizacja – poniżej wrzucam jeszcze nagranie z pierwszego zlotu Pomorska Miss Scania, który miał miejsce w roku 2002, oczywiście też w Trójmieście. I ten film umieścił na YouTube użytkownik anjelojetta, któremu należą się oczywiście ogromne podziękowania.