OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Marzec, 2015

Mercedes-Benz kończy z produkcją modelu G63 6×6 – gigantyczny pickup całkiem nieźle się sprzedawał

mercedes_g_6x6

Jak podaje “Carscoops”, Mercedes-Benz już w maju oficjalnie zakończy produkcję swojego pickupa, na którego nie można już składać żadnych zamówień. I nie, nie pomyliłem się, niemiecka firma miała w ostatnim czasie w ofercie samochód z właśnie takim nadwoziem. Był nim oczywiście szalony model G63 – trzyosiowy, 3,9-tonowy potwór z napędem 6×6 i ogromnym, benzynowym silnikiem V8. Auto sprzedało się w ilości ponad stu egzemplarzy i na tym lista zamówień się kończy gdyż… no cóż, nie był to idealny samochód do produkcji seryjnej 😉 Poza tym firma chce po prostu utrzymać wyjątkowy charakter pojazdu, czyniąc go teraz jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla kolekcjonerów, dodającym marce prestiżu.

Ogólnie rzecz biorąc Mercedes-Benz i tak sprzedał więcej tych pojazdów więcej niż początkowo planowano, co miało związek z bardzo dużym popytem na Bliskim Wschodzie, a także chociażby w Polsce. Nie, po raz kolejny się nie pomyliłem. Jak bowiem informowałem TUTAJ, nasz piękny kraj zdobył zaszczytne miano największego rynku na model G63 6×6 w całej Europie.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. xxx napisał(a):

    co się dziwić skoro mamy takie drogi… każdy by go chciał

  2. pete379 napisał(a):

    Ostatnio oglądałem na BBC Brit odcinek TOP GEAR bodajże z aktualnej 22. edycji i prowadzący wyśmiali Mercedesa, który poinformował na branżowych targach iż wdroży do produkcji wersję 4×4 Mercedesa G63 6X6… czyli i tu cytat “Mercedes ogłosił produkcję wersji 4×4 samochodu 6×6 będącego 3 osiową wersją auta 4×4” ;D

  3. Waldek napisał(a):

    Ten paradoks pokazuje tylko jak bardzo skorumpowany, patalogiczny, popierdziolony i dziwny jest nasz piekny kraj…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.