Pomogli ciężarówkom na śliskiej nawierzchni: uczniowie, Wrangler, koparka i traktor

Trwające od początku tygodnia opady śniegu dały się we znaki wielu zawodowym kierowcom. Czas więc na doroczną tradycje, jaką są nagrania z ciężarówkami uratowanymi z zimowej opresji w zaskakujący sposób.

Zacznę od filmu, który przesłał mi dzisiaj rano kolega Filip. Wczoraj rano musiał on dotrzeć na załadunek w podpoznańskim Bolechowie i tuż przed dojazdem do celu utknął na ośnieżonym wzniesieniu. Scania z serii R z pustym kontenerem 40-stopowym po prostu nie miała wystarczającej trakcji, nawet z zapiętą blokadą mostu. Z pomocą Filipowi przyszli jednak uczniowie pobliskiej szkoły średniej, konkretnie Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Grupa kilkunastu osób spontanicznie ustawiła się za ciężarówką, wspólnie popchnęła pusty zestaw i o dziwo wystarczyło to do skutecznego pokonania wzniesienia. Brawa za bezinteresowną pomoc!

Kolejny przykład pochodzi z drogi krajowej nr 6 pod Sławnem w województwie zachodniopomorskim. Służby utrzymania dróg dosłownie nie nadążały tam za śnieżycą, pługi jeździły wręcz w obstawie radiowozu, a cała grupa ciężarówek miała problem z pokonywaniem wzniesień. Tutaj z pomocą przyszli operatorzy ciągnika rolniczego marki John Deere oraz koparko-ładowarki marki JCB. Przeciągali oni ciężarówki na metalowych linach, a koparka-ładowarka została też specjalnie dociążona balastem. Poza tym całą akcję można zobaczyć w detalach, za sprawą aż 20-minutowego nagrania. Opublikował je kierowca John Deera, którym okazał popularny youtuber z branży rolniczej, znany jako jockerfarm. Również i tutaj należą się więc brawa za bezinteresowną pomoc!

Na koniec mamy przykład na to, że nawet na jednej z głównych ulic w stolicy można trafić na kompletnie oblodzoną jezdnię. Żółty Mercedes-Benz Actros utknął bowiem wczoraj na Alejach Jerozolimskich w Warszawie, nie będąc w stanie podjechać pod jeden z wiaduktów. Przy panującym w tym miejscu natężeniu ruchu mogło się to przełożyć na naprawdę ogromne, wielokilometrowe korki. Z pomocą przyszedł jednak przypadkowy posiadacz Jeepa Wrangera, który podpiął ciężarówkę na pasie i wciągnął ją na wzniesienie. A że Wranglery posiadają zwykle funkcję zdejmowania dachu, powstało w ten sposób świetne nagranie. I raz jeszcze, brawa za bezinteresowną pomoc!