Charytatywny konwój wirtualnych firm transportowych z Polski – „Pomocna Łapka”

Kilkukrotnie słyszałem już stwierdzenia, że miłośnicy gier z serii Truck Simulator tworzą jedno z najbardziej pozytywnych środowisk w wirtualnym świecie. Konwój „Pomocna Łapka”, zaplanowany w Euro Truck Simulator 2 na 29 maja, jest na to doskonałym przykładem.

Zacznę od informacji, która dla osób niewtajemniczonych w grę może być niemałym zaskoczeniem. Otóż zaproszenie do konwoju przyjęło 40 wirtualnych firm transportowych, w tym wiele firm działających na licencji prawdziwych polskich przewoźników. Czym natomiast są takie wirtualne firmy? To organizacje tworzone przez graczy, w ramach których jeździ się ciężarówkami w tych samych barwach, wykonuje wspólne zlecenia i rozlicza z tych zleceń przed wirtualną spedycją.

40 wirtualnych przewoźników powinno w praktyce przełożyć się na około 200-300 graczy. W sobotę 29 maja, dokładnie o godzinie 18, włączą oni Euro Truck Simulatora 2, uruchomią tryb gry przez internet (dodatek „TruckersMP”) i wspólnie, na wskazanym serwerze, wykonają wirtualny konwój z Katowic do Calais, między innymi przez Kassel oraz Liege. Wszystko potrwa około trzech godzin, a każda ciężarówka – niezależnie od firmowych barw – ma ciągnąć za sobą naczepę z kontenerem morskim. Będzie to symbolizowało przewóz ładunku do portu, by wysłać go następnie na Filipiny.

Dlaczego akurat Filipiny? Otóż konwój będzie wydarzeniem charytatywnym i ma zebrać środki na wsparcie azylu dla zagładzanych i maltretowanych zwierząt na Filipinach, w tym przede wszystkim psów i kotów. Odbędzie się to w ramach licytacji gadżetów od partnerów konwoju, poprzez internetową zbiórkę, a także w czasie transmisji konwoju. Przedsięwzięcie będzie można bowiem obserwować na żywo, poprzez platformę Twitch, służącą do transmitowania gier, a jednocześnie wyposażoną w system przesyłania pieniędzy.

Film z wyjaśnieniem akcji:

Pełna kwota ze zbiórek, a łącznie może to być kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zostanie przekazana na Filipiny, do azylu Street Dog Sanctuary. Organizacja ta działa w małej miejscowości Port Barton, a wieść o niej dotarła do Polski przez mieszkającego w Port Barton polskiego vlogera podróżniczego „BezPlanu”. Powyżej zamieszczam wykonany przez niego film, przedstawiający problem głodujących psów na Filipinach i zapowiadający konwój.

Partnerzy akcji:

SzachMat – Wirtualna Spedycja
BezPlanu
Devisio
supra-team.pl
Predica 
Wujek Bohun
sztosszwalnia
no i ja, czyli 40ton.net

Przydatne linki:

Transmisja z konwoju na żywo
Zrzutka na cel akcji
Facebookowy fanpage wydarzenia
Aukcje internetowe na cel zbiórki
Oficjalna strona internetowa akcji