Polski student zaprojektował gamę zabawek Iveco Trakker, czyli prezenty dla taty i syna od firmy TOMY

Wszelkiego rodzaju portale informacyjne, dzienniki telewizyjne i gazety przekażą dzisiaj zapewne kolejną porcję nieprzyjemnych wiadomości. Będzie o wypadkach, skutkach wczorajszych burz, korkach na autostradach, kryzysie na Ukrainie i problemie z jabłkami, podczas gdy znalezienie wiadomości po prostu przyjemnych będzie zapewne wyjątkowo trudne. Jeśli jednak drogi Czytelniku otworzyłeś właśnie ten artykuł, to wiedz, że trafiłeś na właśnie taką przyjemną wiadomość. Będzie w niej o sukcesie młodego Polaka, a także o transportowych zabawkach, która mogą sprawić radość zarówno synom, jak i ojcom.

iveco_trakker_tomy_zabawki

Łukasz Białkowski, pochodzący z Polski student brytyjskiego Nottingham Trent University, wygrał tegoroczną edycję konkursu TOMY Big Works, w której młodzi projektanci prezentują najciekawsze projekty nowych zabawek firmy TOMY. Zwycięskie projekty trafiają oczywiście do produkcji i można je najzwyczajniej w świecie kupić w dobrych sklepach z zabawkami. I właśnie w ten sposób, za sprawą Łukasza Białkowskiego, do sklepów trafi zestaw modeli Iveco Trakker dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Zwycięzca TOMY Big Works zaprojektował trzy pojazdy – wywrotkę, śmieciarkę oraz betoniarkę. Wywrotka ma oczywiście ruchomą część ładunkową, „grucha” betoniarki obraca się jak w prawdziwym egzemplarzu, natomiast do śmieciarki dołączane są malutkie śmietniki. Wszystko to ma sprawiać radość przede wszystkim dzieciom pracowników branży transportowej i komunalnej, w związku z czym firma TOMY promuje swoje nowe produkty na… brytyjskich zlotach ciężarówek.

Zabawkowe Iveco trafiają w tym miesiącu do oficjalnej sprzedaży. W Wielkiej Brytanii ceny wynoszą 34,99 funtów za wywrotkę oraz 39,99 funtów za betoniarkę lub śmieciarkę. Produkty TOMY są importowane też do Polski, więc pozostaje mieć nadzieję, że ciężarowy asortyment trafi także i do nas.