Opel Movano będzie woził rumuńskie dzieci do szkół, czyli zamówienie na 600 autobusów szkolnych

opel_movano_autobus_rumunia_4

Opel wygrał w Rumunii bardzo ważny, publiczny przetarg, w wyniku którego otrzymał zamówienie na 600 egzemplarzy modelu Movano w szkolnej wersji Trabus. Kiedy auta będą już dostarczone, śmiało będzie można nazwać to największa dostawa autobusów szkolnych w dotychczasowej historii firmy.

Pierwszą partię liczącą 100 samochodów przekazano już podczas zorganizowanej przez władze konferencji prasowej w centrum Bukaresztu. Prasa i urzędnicy zostali poinformowani, do których wsi i miasteczek zostaną skierowane samochody umożliwiające dowóz dzieci do szkół. Sześćset egzemplarzy Movano w wersji Trabus z nadwoziem przystosowanym do przewozu kierowcy i 16 pasażerów ma zapewnić bezpieczny i wygodny transport 9600 uczniom z wiejskich regionów kraju.

Rumuński premier, minister rozwoju, minister edukacji oraz przedstawiciele mediów spotkali się z burmistrzami i kierowcami autobusów szkolnych z pierwszych 100 miejscowości, w których uczniowie będą wożeni samochodami marki Opel. Przekazanie kolejnych 500 egzemplarzy nastąpi wkrótce, a wszystko ma być zaplanowane pod kątem zbliżającego się początku nowego roku szkolnego.

Ople Movano Trabus to auto przebudowywane w Rumunii przez lokalną firmę. Podstawę stanowił wersja z nadwoziem L3H2, DMC 3890 i silnikiem 2.3 CDTI. Pojazdy posiadają w pełni klimatyzowane kabiny oraz oczywiście homologację potwierdzającą zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Na życzenie odbiorcy we wszystkich zamówionych Movano prędkość maksymalna została ograniczona do 90 km/h. Samochody są objęte 5‑letnią gwarancją i mają zapewniony serwis posprzedażny w sieci partnerskiej w całym kraju.

opel_movano_autobus_rumunia_3 opel_movano_autobus_rumunia_2 opel_movano_autobus_rumunia_1