Policjanci rozdawali prezenty kierowcom ciężarówek – niespodzianki w czasie zakazu

To już bożonarodzeniowa tradycja, że niemieccy policjanci na dwa dni zamieniają się w Świętych Mikołajów. Kierowcy ciężarówek mogą przy tym liczyć na świąteczne podarunki, rozdawane na parkingach, w czasie świątecznych zakazów ruchu.

Tegoroczna akcja była prowadzona przy autostradzie A1, w okolicach Bremen oraz Hamburga, przy udziale autostradowej policji z komisariatów Ahlhorn oraz Lüneburg. Funkcjonariusze rozdawali między innymi świąteczne słodycze, a partnerem tych działań była organizacja DocStop, promująca dostęp do służby medycznej dla dalekobieżnych kierowców ciężarówek.

Na parkingach zastano zestawy z Polski, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii, czy Portugalii. Jak jednak powszechnie wiadomo, narodowość kierowców to często zupełnie inna sprawa. Mogły to być więc osoby spędzające święta w trasie, ale mogli też być kierowcy, którzy po prostu nie świętują w dniach 25-26 grudnia, pochodząc z krajów o zupełnie innym kalendarzu świątecznym. Tak dla przykładu, prawosławne Boże Narodzenie rozpocznie się 7 stycznia.