OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Listopad, 2018

Policja zakończyła swój protest, więc nie ma co więcej liczyć na pouczenia zamiast mandatów

Polska policja oficjalnie zakończyła swój protest. Związek zawodowy porozumiał się w ministerstwem spraw wewnętrznych, a kierowcy nie mają już co liczyć na pouczenia zamiast mandatów.

Porozumienie osiągnięto po aż dziewięciu godzinach nieprzerwanych rozmów. Ustalono przy tym między innymi podwyżki, które trafią do policjantów w trzech turach – na początku i w połowie 2019 roku, a także na początku roku 2020. Porozumiano się też między innymi w sprawie wypłacania nadgodzin.

Przypomnę, że policyjny protest przybrał dwie formy. Funkcjonariusze masowo zorganizowali sobie zwolnienia lekarskie, a ponadto wystawiali pouczenia zamiast mandatów. W ten ostatni sposób, tylko między lipcem a końcem września, budżet państwa uszczuplono o kilkadziesiąt milionów złotych.

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. matrix02 napisał(a):

  Judasze za sreniki wyłudzone ,teraz to dopiero zaczną służyć swoim panom
  I zarabiać na podatnikach ta aby budżet się zgadzał
  Oj biada kierowcom powiadam wam biada

 2. Dawid napisał(a):

  Nie mam nic przeciwko żeby lepiej zarabiali, ale emerytura po 25 latach pracy? Sić!!!

  • Jo ze wsi napisał(a):

   Każdy tak patrzy – emeryturka po 25 latach – ale jakoś mało Kto wspomina, że nie jest to pełny wymiar. Oczywiście – zawsze można dorobić w innym miejscu, albo zostać dłużej – jednak po tych 25 latach zapewne policjant zarobi mniej, niż eSBek, który płacze, że “za 2 tys się nie wyżyje”….
   “Góra” zapewne też ma sie lepiej, niż policjant “z 1 linii”, który to najwięcej ryzykuje

 3. wp napisał(a):

  Czekam na kontrolę zasadności zwolnień lekarskich z ZUSu.

  • joka napisał(a):

   Ustawa zwalnia policjantów od kontroli. Problem jest w tym że ZUS nie mam prawa skontrolować policjanta na chorobowym. Kiedyś już sobie to wywalczyli. Już dokladnie nie pamiętam ale żeby udowodnić symulkę ZUS musi powołać jakąś komisje lekarską i sprawdzać czy lekarz wydał prawidłowe zaświadczenie co jest bardzo trudne bo wiadomo jakie to jest hermetyczne środowisko. Już nie pamiętam ale wiem że bardzo ciężko jest policjantowi udowodnić że symulował

 4. Tomasz napisał(a):

  Wp zus nic nie ma do policjantow….my mundurowi mamy swoj zakład ubezpieczen msw….teraz po podwyżkach nie jest tak źle ..wypłata ok 4000 na miesiąc dużo wolnego więc ja też dorabiam na ciężarówkach w kolo komina te 2,5 tysia się wyciągnie i jakoś się daje rade nie trzeba tygodniami siedziec w budzie pozdrawiam

  • ty napisał(a):

   Nie pitol głupot prowokatorze. Od razu napisz, że masz milion wypłaty. Taka sama wiarygodność. Dużo wolnego, chyba 20 lat temu. Teraz przy brakach kadrowych, to nawet nocujesz w pracy.

 5. lux napisał(a):

  Nareszcie.Policja do roboty!Po naszych drogach nie da się jeździć,kierowcy ciężarówek traktują drogi jak swoją własność.Drogi są dla wszystkich a nie tylko dla ciężarówek.

  • joka napisał(a):

   No właśnie, dla wszystkich. A osobówkami co poniektórzy zachowują się tak jakby to był ich prywatny tor wyścigowy . Tylko patrzą żeby utrudnić jazdę ciężarówkom.

  • POMPA napisał(a):

   Może wreszcie skończy się to dziadostwo z osobówek co widzą tylko koniec własnej maski i do przodu, wymuszenia pierwszeństwa przejazdu na samochodach ciężarowych to codzienność, ale oczywiście Policja udaje, że tego nie widzi, albo nie chcą widzieć bo za dużo roboty.

 6. Alf napisał(a):

  Z tego co mi wiadomo jeszcze cały czas protestuje ITD i też pouczają zamiast sypać mandaty

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.